Lidhu me ne

Stil

Po! Këto shenja të zodiakut nuk përputhen aspak si çift

Po! Këto shenja të zodiakut nuk përputhen aspak si çift

Ka disa shenja të zodiakut që sado të përpiqen, nuk arrijnë të përputhen dhe të krijojnë një marrëdhënie të shëndetshme dhe shenja të tjera të zodiakut që përputhen që nga momenti i parë. Cilat janë këto shenja, sipas astrologjisë, që e kanë të vështirë për të krijuar marrëdhënie kuptimplota që zgjasin me kalimin e kohës?

Peshorja me Bricjapin
Peshorja është një shenjë shoqërore që pëlqen të shoqërohet me shumë njerëz. Bricjapi, nga ana tjetër, është një shenjë më e vetmuar që preferon qetësinë e shtëpisë. Këto dy shenja nuk përshtaten në mënyrë të përsosur së bashku.
 
Dashi me Gaforren
Dashi është një shenjë shumë ekstroverte që pëlqen të shkojë në ahengje dhe të takojë njerëz. Gaforrja  është një shenjë  që nuk afrohet lehtë me persona që sapo ka takuar dhe në përgjithësi ‘lufton’ për të shprehur ndjenjat dhe për të treguar simpatitë që ka.
 
Demi me Ujorin
Demi është një person që i pëlqen marrëdhëniet serioze dhe nuk dëshiron të luajë majtas dhe djathtas me situata të padobishme. Ujori nga ana tjetër preferon të jetojë aventura dhe eksperienca para se të vendoset në një marrëdhënie të vetme. 

Virgjëresha me Binjakët
Virgjëresha dëshiron të ketë një marrëdhënie të matur, serioze dhe i pëlqen jeta e organizuar. Nga ana tjetër, binjakët janë një shenjë më e lirë që preferojnë të bëjnë gjithçka me ritmet e veta. Pra, është mjaft e vështirë të përputhësh këto shenja me njëra-tjetrën.

Me teper

Kritike1 orë më herët

Shkodranët ‘çmenden’ pas Antonelës së ‘Përputhen’/ Ironizon Taulant Muka: Ky është niveli arsimor që kemi

Emisioni i dashurisë “Përputhen” ka nisur turin e audicioneve në çdo qytet dhe gjatë ndalesave të tyre është vënë re...

Aktualitet1 orë më herët

“E kanë helmuar qëllimisht…” – Denoncimi i fortë për pemën shekullore në qëndër të Tiranës

Aktori Florian Binaj ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale, ku hedh dyshime se rrapi shumëshekullor që ndodhet...

Sport1 orë më herët

Gjesti i Cristiano Ronaldos i kushtoi Coca-Colas katër miliardë dollarë humbje

Gjesti i yllit të Portugalisë Cristiano Ronaldos, i cili largoi nga tavolina dy shishe dhe në vendin e tyre vuri...

Stil5 orë më herët

Doni të humbni peshë pa dietë? Këtu keni disa këshilla që duhet të ndiqni

Shpesh e gjejmë veten përballë dëshirës për të humbur disa kile pa dashur të bëjmë një dietë. Duke qenë se...

Radar5 orë më herët

Mëngjesi Ideal për Kocka të Forta – Si të Merrni Sasitë e Duhura të Kalciumit

nga AgroWeb Pra, çdo mëngjes zgjidhni patjetër nga një gotë qumësht apo lëng portokalli, shoqëruar me ushqime të tjera bulmeti...

Radar5 orë më herët

Dhimbjet E Kokës – Cilat Janë Arsyet Shëndetësore që i Shkaktojnë

nga AgroWeb Plakja e Trurit. Foto: Flickr Dhimbjet e kokës janë shumë dimensionale dhe tepër të komplikuara. Secila prej dhimbjeve...

Gatime5 orë më herët

Frutat Dhe Perimet Më Të Pasura Me Hekur

nga AgroWeb Spinaqi mbetet një zgjidhje e pazëvendësueshme për shtimin e niveleve të hekurit në organizëm. Foto: Flickr Lexoni për...

Kritike5 orë më herët

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! – Nga Silvana Begaj

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! Silvana Begaj “Qëllimi arsimit është të zëvendësojë një mendje bosh, me një të hapur.”...

Sport5 orë më herët

Ronaldo në histori, i vetmi futbollist që luan në pesë Europianë

Cristiano Ronaldo në sfidën ndaj Hungarisë u bë lojtari i parë që ka luajtur në pesë kampionate europiane. Sulmuesi i...

Radar5 orë më herët

Arsyet pse keni dhëmbë të verdhë edhe pse i lani rregullisht

Kujdesi i dobët dentar si edhe mungesa e higjienës janë disa nga faktorët kryesorë që i bëjnë dhëmbët më të...

Facebook