Lidhu me ne

Stil

Gabimi më i madh që bëni të gjitha sa herë që blini rrobat e banjës

Ndonëse java e dytë e qershorit është parashikuar të jetë me shira të izoluar e temperatura më të ulta sesa ato të zakonshme të këtij muaji, një pjesë prej jush kanë nisur të mendojnë për rrobat e banjës, madje edhe të shikojnë koleksionet e reja në vitrinat e dyqaneve apo në internet.

Oleema Miller, stiliste, thotë se sa u përket modeleve të rrobave të banjës për këtë vit, ato janë nga më të larmishmet, megjithatë, bikini trekëndësh lart me mbulim modest do të jetë i përjetshëm. Për më tepër, është një model që i përshtatet çdo lloj siluete.

Por nuk është modeli ai me të cilin gabojnë shumica e vajzave. Ka një gabim që të gjitha vajzat bëjnë sa herë që nisin të blejnë një kostum banje të ri. Sipas ekspertëve, gabimi që bëhet gjithmonë është numri i rrobave të banjës.

Miller ka vënë re se për një kohë të gjatë, klientët blejnë kostume që nuk janë në të njëjtën madhësi. Pjesa më e madhe e vajzave dhe grave e kërkojnë pjesën e poshtme plotësisht të mbuluar. Kjo gjë i çon ato të zgjedhin mbathje më të mëdha në numër. Në një kohë të shkurtër, ato lirohen dhe bëhen më të gjera. Kjo është më e keqja! Të kesh një kostum në madhësinë e duhur është gjëja më e rëndësishme.

Miller këshillon që, sa herë të blini një kostum të ri, të provoni madhësi të shumta për të gjetur kostumin më të përshtatshëm. Provoni stile të reja dhe gjithashtu edhe ngjyra të guximshme.

Është kënaqësi të shprehësh veten dhe stilin tënd me rroba banje.

Vazhdo leximin

Me teper

Kritike1 orë më herët

Shkodranët ‘çmenden’ pas Antonelës së ‘Përputhen’/ Ironizon Taulant Muka: Ky është niveli arsimor që kemi

Emisioni i dashurisë “Përputhen” ka nisur turin e audicioneve në çdo qytet dhe gjatë ndalesave të tyre është vënë re...

Aktualitet1 orë më herët

“E kanë helmuar qëllimisht…” – Denoncimi i fortë për pemën shekullore në qëndër të Tiranës

Aktori Florian Binaj ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale, ku hedh dyshime se rrapi shumëshekullor që ndodhet...

Sport2 orë më herët

Gjesti i Cristiano Ronaldos i kushtoi Coca-Colas katër miliardë dollarë humbje

Gjesti i yllit të Portugalisë Cristiano Ronaldos, i cili largoi nga tavolina dy shishe dhe në vendin e tyre vuri...

Stil5 orë më herët

Doni të humbni peshë pa dietë? Këtu keni disa këshilla që duhet të ndiqni

Shpesh e gjejmë veten përballë dëshirës për të humbur disa kile pa dashur të bëjmë një dietë. Duke qenë se...

Radar5 orë më herët

Mëngjesi Ideal për Kocka të Forta – Si të Merrni Sasitë e Duhura të Kalciumit

nga AgroWeb Pra, çdo mëngjes zgjidhni patjetër nga një gotë qumësht apo lëng portokalli, shoqëruar me ushqime të tjera bulmeti...

Radar5 orë më herët

Dhimbjet E Kokës – Cilat Janë Arsyet Shëndetësore që i Shkaktojnë

nga AgroWeb Plakja e Trurit. Foto: Flickr Dhimbjet e kokës janë shumë dimensionale dhe tepër të komplikuara. Secila prej dhimbjeve...

Gatime5 orë më herët

Frutat Dhe Perimet Më Të Pasura Me Hekur

nga AgroWeb Spinaqi mbetet një zgjidhje e pazëvendësueshme për shtimin e niveleve të hekurit në organizëm. Foto: Flickr Lexoni për...

Kritike5 orë më herët

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! – Nga Silvana Begaj

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! Silvana Begaj “Qëllimi arsimit është të zëvendësojë një mendje bosh, me një të hapur.”...

Sport5 orë më herët

Ronaldo në histori, i vetmi futbollist që luan në pesë Europianë

Cristiano Ronaldo në sfidën ndaj Hungarisë u bë lojtari i parë që ka luajtur në pesë kampionate europiane. Sulmuesi i...

Radar6 orë më herët

Arsyet pse keni dhëmbë të verdhë edhe pse i lani rregullisht

Kujdesi i dobët dentar si edhe mungesa e higjienës janë disa nga faktorët kryesorë që i bëjnë dhëmbët më të...

Facebook