Lidhu me ne

Stil

Vendi ideal për të kaluar pushimet, sipas shenjës tënde në horoskop!

Vendi ideal për të kaluar pushimet, sipas shenjës tënde

Dashi: Fiji

Vendi ideal për të kaluar pushimet, sipas shenjës tënde

Si shenja e parë e zjarrit në zodiaku, pushimet tuaja ideale përfshijnë emocion në çdo hap. Fiji përbëhet nga ishuj të shumtë që mund të eksploroni ndërsa jeni atje, kështu që nuk do të keni asnjë moment “neutral” apo të mërzitshëm. Për më tepër, është një vend ekzotik 😉

Demi: Santorini, Greqi

Vendi ideal për të kaluar pushimet, sipas shenjës tënde

Me pamje piktoreske dhe ushqim të mahnitshëm, Santorini përfshin gjithçka që i duhet natyrës tuaj për t’u ndjerë rehat dhe të qetë.

Binjakët: Wellington, Zelanda e Re

Vendi ideal për të kaluar pushimet, sipas shenjës tënde

Si shenjë e paqëndrueshme e zodiakut, natyra juaj kurioze përputhet në mënyrë të përkryer me destinacionet më aventureske në botë. Nga udhëtimi me akullnajë deri te jeta e natës dhe muzetë e artit, nuk do të mërziteni kurrë në ëellington.

Gaforrja: Quebec, Kanada

Vendi ideal për të kaluar pushimet, sipas shenjës tënde

Quebec është i njohur për gjallërinë e tij komode, kështu që do të jeni të etur ta bëni atë ‘shtëpinë tuaj larg shtëpisë’. Nga rrugët me kalldrëm deri te arkitektura europiane, ky qytet i bukur ka një atmosferë nostalgjike.

Luani: St. Barts, Karaibe

Vendi ideal për të kaluar pushimet, sipas shenjës tënde

Natyra juaj përputhet në mënyrë të përsosur me këtë vend joshës. Nga plazhet e saj me rërë të bardhë te restorantet e shkëlqyera, do jetoni si mbretër në St. Barts, me pamje të bukur dhe hotele uau!

Virgjëresha: Kerala, India

Vendi ideal për të kaluar pushimet, sipas shenjës tënde

Ju prireni të jeni të jeni të fiksuar pas punës, kështu që një vendpushim indian mund t’ju ndihmojë të relaksoheni dhe të lidheni me veten tuaj të brendshme. Duke qenë të drejtuar nga Mërkuri, ju prireni të humbni në detaje apo çështje të tjera. Kjo eksperiencë do t’ju ndryshonte jetën.

Peshorja: Venecia, Itali

Vendi ideal për të kaluar pushimet, sipas shenjës tënde

Nga udhëtimet me gondolë, tek muzika apo tek ushqimi i pabesueshëm, Venecia është një nga qytetet më romantike në botë. Meqenëse jeni gjithmonë në kërkim të mënyrave të reja për t’u lidhur me partnerin tuaj ose me dashurinë në përgjithësi, Venecia është fiks çfarë ju duhet.

Akrepi: Yosemite, California, SHBA

Vendi ideal për të kaluar pushimet, sipas shenjës tënde

Si shenja më private e zodiakut, destinacioni juaj ideal për pushime është diku në një vend të qetë dhe të izoluar – Yosemite ju siguron pikërisht këto. Natyra juaj e vendosur, e drejtuar nga Marsi do ta adhurojë.

Shigjetari: Chiang Mai, Tajlandë

Vendi ideal për të kaluar pushimet, sipas shenjës tënde

Si shenja më aventureske e zodiakut,  ju s’do e refuzonit kurrë një udhëtim emocionues. Në Chiang Mai, ka kaq shumë gjëra që mund të bëni: Nga rafting, te kiteboard, zhytja në ujë, ushqimet tradicionale etj.

Bricjapi: Winthrop, Washington, SHBA

Vendi ideal për të kaluar pushimet, sipas shenjës tënde

Ju keni një etikë të fortë pune, kështu që mund të mos bëni pushime shumë shpesh – kjo është arsyeja pse duhet ta rezervoni këtë largim relaksues. Winthrop ka shtigje dhe male me kilometra të tëra, bujtina dhe kabina të qeta – një izolim magjik nga zhurmat e përditshmërisë.

Ujori: Chamarel, Mauritius

Vendi ideal për të kaluar pushimet, sipas shenjës tënde

Duke qenë një shenjë pak e çuditshme, arratisja juaj ideale duhet të jetë diçka unike që do ju zgjonte interesin dhe këto pushime janë të përsosura për ju. Këtu, për shembull, do gjeni dhe “Tokën me 7 ngjyra”, që përbëhet nga duna me ngjyra të ndryshme.

Peshqit: Pahoa, Hawaii, SHBA

Vendi ideal për të kaluar pushimet, sipas shenjës tënde

Pahoa ofron një hapësirë të sigurt për qenie të ndjeshme dhe intuitive si ju. Kalani, një nga qendrat më të mëdha aty,  ju jep akses në klasat e yogës, saunat dhe dhomat e masazhit, duke ju siguruar vendin e përsosur për t’i shijuar vërtet pushimet.

Vazhdo leximin

Me teper

Kritike27 minuta më herët

Shkodranët ‘çmenden’ pas Antonelës së ‘Përputhen’/ Ironizon Taulant Muka: Ky është niveli arsimor që kemi

Emisioni i dashurisë “Përputhen” ka nisur turin e audicioneve në çdo qytet dhe gjatë ndalesave të tyre është vënë re...

Aktualitet37 minuta më herët

“E kanë helmuar qëllimisht…” – Denoncimi i fortë për pemën shekullore në qëndër të Tiranës

Aktori Florian Binaj ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale, ku hedh dyshime se rrapi shumëshekullor që ndodhet...

Sport41 minuta më herët

Gjesti i Cristiano Ronaldos i kushtoi Coca-Colas katër miliardë dollarë humbje

Gjesti i yllit të Portugalisë Cristiano Ronaldos, i cili largoi nga tavolina dy shishe dhe në vendin e tyre vuri...

Stil4 orë më herët

Doni të humbni peshë pa dietë? Këtu keni disa këshilla që duhet të ndiqni

Shpesh e gjejmë veten përballë dëshirës për të humbur disa kile pa dashur të bëjmë një dietë. Duke qenë se...

Radar4 orë më herët

Mëngjesi Ideal për Kocka të Forta – Si të Merrni Sasitë e Duhura të Kalciumit

nga AgroWeb Pra, çdo mëngjes zgjidhni patjetër nga një gotë qumësht apo lëng portokalli, shoqëruar me ushqime të tjera bulmeti...

Radar4 orë më herët

Dhimbjet E Kokës – Cilat Janë Arsyet Shëndetësore që i Shkaktojnë

nga AgroWeb Plakja e Trurit. Foto: Flickr Dhimbjet e kokës janë shumë dimensionale dhe tepër të komplikuara. Secila prej dhimbjeve...

Gatime4 orë më herët

Frutat Dhe Perimet Më Të Pasura Me Hekur

nga AgroWeb Spinaqi mbetet një zgjidhje e pazëvendësueshme për shtimin e niveleve të hekurit në organizëm. Foto: Flickr Lexoni për...

Kritike4 orë më herët

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! – Nga Silvana Begaj

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! Silvana Begaj “Qëllimi arsimit është të zëvendësojë një mendje bosh, me një të hapur.”...

Sport4 orë më herët

Ronaldo në histori, i vetmi futbollist që luan në pesë Europianë

Cristiano Ronaldo në sfidën ndaj Hungarisë u bë lojtari i parë që ka luajtur në pesë kampionate europiane. Sulmuesi i...

Radar5 orë më herët

Arsyet pse keni dhëmbë të verdhë edhe pse i lani rregullisht

Kujdesi i dobët dentar si edhe mungesa e higjienës janë disa nga faktorët kryesorë që i bëjnë dhëmbët më të...

Facebook