Lidhu me ne

Stil

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni dot

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni

Nëse për muaj me radhë, rrallë përdorët buzëkuqë (për shkak të maskës), tani është koha e përkryer të eksperimentoni, sepse ngjyrat e kësaj vere nuk janë hiç të mërzitshme. Trendet për tonet e syve përqendrohen te nuancat e jeshiles, ndërsa për mollëzat mbizotëron roza e lehtë. Sytë do të rrëmbejnë gjithë vëmendjen, por as buzët nuk mbeten pas.

1. Buzëkuq rozë

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni

2. Turquoise dhe ngjyra të ngjashme te tonet e syve

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni

3. Koral

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni

4. Tonet e jeshiles për sytë

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni

5. Shkëlqyes me ngjyrë për buzët

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni

6. Blush rozë për mollëzat

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni

7. Buzëkuq portokalli

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni

8. Buzë të theksuara

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni

9. Penel + buzë në ngjyrë pjeshke

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni

10. Smokey Eyes –në ngjyra të lehta

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni

Me teper

Kritike1 orë më herët

Shkodranët ‘çmenden’ pas Antonelës së ‘Përputhen’/ Ironizon Taulant Muka: Ky është niveli arsimor që kemi

Emisioni i dashurisë “Përputhen” ka nisur turin e audicioneve në çdo qytet dhe gjatë ndalesave të tyre është vënë re...

Aktualitet2 orë më herët

“E kanë helmuar qëllimisht…” – Denoncimi i fortë për pemën shekullore në qëndër të Tiranës

Aktori Florian Binaj ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale, ku hedh dyshime se rrapi shumëshekullor që ndodhet...

Sport2 orë më herët

Gjesti i Cristiano Ronaldos i kushtoi Coca-Colas katër miliardë dollarë humbje

Gjesti i yllit të Portugalisë Cristiano Ronaldos, i cili largoi nga tavolina dy shishe dhe në vendin e tyre vuri...

Stil5 orë më herët

Doni të humbni peshë pa dietë? Këtu keni disa këshilla që duhet të ndiqni

Shpesh e gjejmë veten përballë dëshirës për të humbur disa kile pa dashur të bëjmë një dietë. Duke qenë se...

Radar5 orë më herët

Mëngjesi Ideal për Kocka të Forta – Si të Merrni Sasitë e Duhura të Kalciumit

nga AgroWeb Pra, çdo mëngjes zgjidhni patjetër nga një gotë qumësht apo lëng portokalli, shoqëruar me ushqime të tjera bulmeti...

Radar5 orë më herët

Dhimbjet E Kokës – Cilat Janë Arsyet Shëndetësore që i Shkaktojnë

nga AgroWeb Plakja e Trurit. Foto: Flickr Dhimbjet e kokës janë shumë dimensionale dhe tepër të komplikuara. Secila prej dhimbjeve...

Gatime5 orë më herët

Frutat Dhe Perimet Më Të Pasura Me Hekur

nga AgroWeb Spinaqi mbetet një zgjidhje e pazëvendësueshme për shtimin e niveleve të hekurit në organizëm. Foto: Flickr Lexoni për...

Kritike5 orë më herët

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! – Nga Silvana Begaj

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! Silvana Begaj “Qëllimi arsimit është të zëvendësojë një mendje bosh, me një të hapur.”...

Sport6 orë më herët

Ronaldo në histori, i vetmi futbollist që luan në pesë Europianë

Cristiano Ronaldo në sfidën ndaj Hungarisë u bë lojtari i parë që ka luajtur në pesë kampionate europiane. Sulmuesi i...

Radar6 orë më herët

Arsyet pse keni dhëmbë të verdhë edhe pse i lani rregullisht

Kujdesi i dobët dentar si edhe mungesa e higjienës janë disa nga faktorët kryesorë që i bëjnë dhëmbët më të...

Facebook