Lidhu me ne

Radar

Masakra me 4 viktima në Velipojë/ Anila Basha shqetësohet për Ramën

Masakra me 4 viktima në Velipojë/ Anila Basha shqetësohet për Ramën

Katër persona mbeten të vrarë mëngjesin e sotme në Velipojë dhe dy të tjerë u plagosën pas një konflikti për shezlongët.

Mes viktimave, mbeti i vrarë dhe 20 vjeçari Myzerim Zeneli. I riu i cili ishte dhe jetim, kishte vetëm një ditë që kishte filluar të punonte si kamerier në hotelin e “Gocaj”, por rezultoi që dita e parë e punës, të ishte dita e fundit e jetës së tij.

S'dinë të ndalen! Anila Basha vjedh intervistën ekskluzive të Zylfije  Haklajt për Shqiptarja.com dhe e përpunon si çdo lajm! – Ekskluzive

Megjithëse ngjarja kishte tronditur vendin, kryeministri Edi Rama e nisi ditën duke publikuar një foto të qetë nga bregdeti i Velipojës, duke mos përmendur asnjë fjalë për masakrën që ndodhi gjatë natës.

“Mirmëngjes nga Velipoja e dashur,” shkruante kreu i qeverisë krahas fotos, për ta fshirë vetëm disa minuta më pas pasi një lumë komentesh negative vërshuan në faqen e kryeministrit.

Pas qindra komenteve negative, në mbrojtje të kreut të qeverisë ka dalë gazetarja Anila Basha të cilës duket se i dhimbset më shumë kryeministri se sa 20 vjeçari që humbi jetën, edhe pse nuk kishte asnjë lidhje me ngjarjen.

Anna Media - Anila Basha me një look të ri! | Facebook

Basha ka publikuar një status të gjatë në rrjetet sociale, ku rreket të shpjegojë se fotoja është bërë me planifikim nga zyra e shtypit të kryeministrit një ditë më parë, dhe jo nga vetë Rama.

Gazetarja Basha e ka hallin se pse doli një postim i vendosur në kalendar nga zyrtarët e Ramës, apo zyra e tij e propagandës, dhe jo të bilanci luftës me viktimat.

Ora News - Anila Basha sulmon Salianjin: Rama ka blerë opozitën - YouTube

‘Tragjedia e vërtetë janë pronarët e strukturave turistike me kallashe poshtë banakut e pistoleta në brez që të fusin tmerrin”, shkruan Basha, megjithëse dhe ata operatorë turistikë me kallash e pistoleta poshtë banakut janë nën hundën e policisë së shtetit dhe qeverisë Rama.

May be an image of text

Me teper

Kryesore5 orë më herët

Berisha: Më shpallën non-grata, vendim i sponsorizuar nga Soros

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha teksa komentoi deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila kërkoi...

Kioske5 orë më herët

Saliu, ky ” fajtor” i përjetshëm – Elona Caslli

Zonja Yuri Kim, pata mundësinë të ndiqja deklaratën tuaj nga selia e Partisë Demokratike. Në hyrje të kësaj deklarate, i...

Stil5 orë më herët

“S’kam dashur ta di”/ Orinda Huta tregon se kur e mësoi që do të bëhej nënë e një vajze

Më 15 korrik, Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë. Këngëtarja dhe moderatorja solli në...

Kioske6 orë më herët

Berisha dhe Basha si viktima ekselente të njëri-tjetrit

Alfred Lela Ambasadorja amerikane, me zgjuarsi por edhe me cinizëm të hapur, ka risjellë një maksimë të komunizmit shqiptar të...

Radar6 orë më herët

Morena Taraku revoltohet me Ramën: E bërë serbin më të dashur se kosovarin

Këngëtarja Morena Taraku ka shpërthyer e revoltuar ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit falenderoi në Forumin Ekonomik të...

Sport20 orë më herët

Pse kampionët olimpikë i kafshojnë medaljet që fitojnë?

Gjatë lojërave olimpike të “Tokio 2020” kemi parë që kampionët kanë kafshuar medaljet e fituara. Dhe kjo ka ndodhur shpesh....

Stil20 orë më herët

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj. Këto janë fotot hedhur...

Kioske20 orë më herët

Hapja e Ballkanit – George Soros e ka propozuar që në 1999

Përveç kundërshtive të forta që mori këto dy ditë në Shkup kryeministri Edi Rama lidhur me minishengenin ballkanik, një tjetër...

Temporal21 orë më herët

Në Shqipëri nuk kryen dot asnjë punë pa ryshfet

‘Korrupsioni në Shqipëri sa dyfishi i Rajonit’, raporti: Gjyqtarët, prokurorët dhe politika më të implikuarit, 1 në 2 njerëz japin...

Stil21 orë më herët

Komunizmi dënoi artistët/ Habit Kozma Dushi: Ishin kohë të arta. Në burg kush bëri gabime, pse nuk u dënova unë e Vaçe Zela (VIDEO)

Një koncert i mbajtur te teatri veror i liqenit, bashkon disa breza këngëtarësh. Në koncert u interpretuan këgë të para...

Facebook