Lidhu me ne

Aktualitet

“Harrojeni Eli Faren”/ Gazetari Adriatik Doçi zbulon pagën që merr Anila Basha, në bashki

Masakra me 4 viktima në Velipojë/ Anila Basha shqetësohet për Ramën

Ditët e fundit në media bëri bujë, një lajm ku pretendohej se këngëtarja Eli Fara kishte marrë pagë si drejtoreshë në ministri për tetë vite. Edhe pse në fakt një lajm i pa bazuar në prova, pa publikuar asnjë dokument, dhe që u hodh poshtë nga vetë këngëtarja.

Por, ndërkohë gazetari Adriatik Doçi shkruan se edhe gazetarja Anila Basha, është e punësuar si këshilltare në Bashkinë e Elbasanit, ku merr një pagë preh 700 mijë lekë.

Postimi i plotë i Docit:

Harrojeni Eli Farën, Anila Basha 700 mijë lekë pagë si ‘këshilltare’ e Gentian Llatjes. Bashkia e Elbasanit: E kemi emëruar direkt, pa konkurs për…

Mirë për Eli Farën e ‘ngrohjes globale’ që nuk paskërka prova, po për gazetaren Anila Basha, e cila paguhet nga taksat tona, për ‘këshillimin’ në distancë të kryebashkiakut të Elbasanit, çfarë mund të thoni?! Qindra gra dhe vajza rropaten nëpër fabrika, duke qepur këpucë për 9 orë në ditë, madje edhe për të diela, për 280 mijë lekë të vjetra në muaj, ndërsa Anila Basha, duke bredhur nëpër Tiranë për të kapur ‘ndonjë gjobë’, paguhet prej disa vitesh nga Bashkia e Elbasanit, fillimisht si këshilltare e Qazim Sejdinit dhe aktualisht si këshilltare e Gentian Llatjes.

Dhe jo pagë dosido, por të kategorisë III A/1, me vlerë rreth 700 mijë lekë në muaj, më të lartë se paga e kryebashkiakut të Kolonjës, Erion Isai, meqenëse edhe është ankuar. Se çfarë këshillash i ka dhënë Anila Basha fillimisht Qazim Sejdinit dhe tashmë Llatjes kjo nuk dihet, por ndoshta, kur takohen rastësisht, rrëkëllejnë ndonjë dopjo raki bashkë!

Për ndonjë koleg që i ka merak të drejtat e grave dhe kërkon fakte mbështetëse, kjo është një pjesë e përgjigjes zyrtare të Bashkisë së Elbasanit: “Anila Basha kryen detyrën e këshilltares së kryetarit për marrëdhëniet me median dhe shtypin në baze të kërkesave e detyrave që i ngarkon direkt kryetari i bashkisë… Për emërimin e zonjës nuk ka një praktikë rekrutimi pasi këshilltarët emërohen direkt nga kryetari i bashkisë në baze të nevojave dhe kërkesave që ai ka…”.

Tashmë lind pyetja; A ka shkuar ndonjë ditë në punë Anila Basha? A janë falsifikuar listëprezencat e saj në punë të firmosura çdo muaj nga shefi i kabinetit? Unë besoj se që të dyja pyetjet janë retorike dhe për këtë ka fakte të pafundme.

Me teper

Stil16 orë më herët

“La Casa De Papel” publikon fjalimin e lamtumirës së Tokyo-s: Rio, Rio im!

Para dy ditësh është publikuar një pjesë nga ajo çfarë pret shikuesit dhe fabsat e “La Casa de Papel”, në...

Radar16 orë më herët

Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e një partie siç ndodhi tek ne

Mesazhet e Yuri Kim pas takimit me Bashën, Kadilli: Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e...

Stil16 orë më herët

U përfol për një lidhje me djalin e Jozefina Topallit/ Cindy Marina flet për herë të parë

Cindy Marina është një nga moderatoret më të reja të sportit, e cila ka lënë SHBA, për të punuar në...

Stil16 orë më herët

Njihuni me top-5 femrat më të bukura në të gjitha kohërat

Cilat janë gratë më të bukura në botë tani? Kush e meriton titullin e grave më të bukura në botë?...

Stil16 orë më herët

Humbi rreth 100 mijë ndjekës në rrjetet sociale/ Billie Eilish: Njerëzit kanë frikë nga gjoksi i madh

Këngëtarja Billie Eilish ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave të huaja dhe fansave të saj pas ndryshimit drastik...

Kryesore16 orë më herët

Glauk Olldashi: PD do të ishte ndryshe nëse babai im do të ishte në krye të saj

Djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi, është shprehur se nëse babai i tij do të ishte në krye të PD,...

Kryesore2 ditë më herët

“Kukulla e kunatit dhe pengu i Ramës”/ Jozefina Topalli i nxjerr bojën Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli , ishte e ftuar në Klan news ku është shprehur për Bashën se është kukulla e kunatit...

Radar2 ditë më herët

Elhaida Dani: Nuk më lanë të hyja në Itali se nuk kisha lekë

Këngëtarja e njohur Elhaida Dani ishte pjesë e “Ftesë në 5”, nga ku zbuloi për herë të parë detaje nga...

Radar2 ditë më herët

Zv/kryeministri Ahmetaj tallet me Erjon Braçen: Zyrën ma la të pastër!

Zv/kryeministri Arben Ahmetaj në daljen e parë televizive, ka folur për detyrën e re dhe se çfarë pritshmëri ka për...

Aktualitet2 ditë më herët

Rritja e çmimit të bukës, Ahmetaj: Është i përballueshëm

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mendon se rritja e çmimit të bukës është i përballueshëm për qytetarët shqiptarë. Sipas tij rritja është...

Facebook