Lidhu me ne

Radar

Del audiopërgjimi që akuzon gazetarin Adriatik Doçi

Del audiopërgjimi që akuzon gazetarinFoto ilustruese

Në rrjetet sociale dhe në një portal është publikuar një audiopërgjim i gazetarit Adriatik Doçi.

Ky i fundit njihet si gazetari i Rilindjes për shkak se i ka shprehur publikisht bindjet e tij politike si mbështetës i partisë në pushtet.

Doçi akuzohet se jo vetëm punon si gazetar te “shqiptarja.com”, por dhe bën publikime te një protal i quajtur “Prapaskena”. Publikime, të cilat janë në gjuhë të ashpër, fyese, kërcënuese.

Shumica e shkrimeve janë ndaj biznesit dhe personazheve të botës së financave dhe ekonomisë.

Mesa duket ka një qëllim, lidhjen e kontratave për përfitime personale abuzive.

Sipas audiopërgjimit që është publikuar në këtë link, del qartazi pse sulmohen dhjetëra biznese dhe cilat janë interesat e një gazetari, i cili punon dhe paguhet nga Carlo Bollino, që në fakt portalin e Doçit e ka quajtur një media gjobëvënëse.

Por gazetarin që punon dhe ka portal në emër të dikujt tjetër, ai e mban dhe e përdor për interesat e tij.

Dyshohet se ka rreth dy deri në tre orë audiopërgjime të gazetarit me personazhin në fjalë dhe persona të tjerë.

CNA.al

MË TEPËR

Mix16 orë më herët

Së shpejti një version i ri i “The Office”

Një version australian i “The Office” është në prodhim, por këtë herë, në vend që të drejtohet nga Michael Scott,...

Mix16 orë më herët

“And Just Like That”, ikonikja Samantha Jones rikthehet në serial

CRAIG BLANKENHORN/WARNER BROS./COURTESY EVERETT COLLECTION Kim Cattrall, e njohur ndryshe si Samantha Jones është rikthyer në sezonin e dytë të...

Radar16 orë më herët

VIDEO/ Shfaqje skandaloze e Ramës në samit, përqafon dhe puth kryeministren Meloni

Kryeministri Edi Rama ka treguar edhe njëherë tjetër në sy të botës se nuk ka lidhje me seriozitetin dhe përgjegjësinë...

Mix16 orë më herët

Amber Heard flet për herë të parë publikisht që nga zhvendosja në Spanjë

Amber Heard duket e lumtur në komentet e saj të para publike që nga shpërngulja e saj në Spanjë. Ajo...

Mix23 orë më herët

E thonë ekspertët: Burrat nuk duhet të urinojnë në këmbë, ja disa rreziqe shëndetësore

Stili i urinimit mund të jetë një rrezik për shëndetin, sipas ekspertëve. Ndërsa gratë priren të ulen kur përdorin tualetin,...

Mix23 orë më herët

Emra Musliman për djem dhe kuptimi i tyre

Abdullah (ar) adhurues i ZotitAbdulatif (ar) adhurues i Zotit (ledhatues)Abdulaziz (ar) adhurues i Zotit FuqiploteAbdulbaki (ar) adhurues i Zotit te...

Mix24 orë më herët

Zbulohet e ardhmja e Zendaya dhe Tom Holland në ‘Spider-Man’

Filmi i katërt i Spider-Man do të jetë një hit. Çifti Tom Holland dhe Zendaya do të jenë sërish pjesë...

Radar24 orë më herët

Shantazhi i kryeministrit me çmimin e energjisë

Qëllimi i vërtetë i kryeministrit është të frikësojë qytetarët dhe më pas t’u shfaqet atyre si shpëtimtari që nuk rriti...

Mix24 orë më herët

Thuhet se dashi, luani, dhe peshorja nuk dinë të kursejnë

Është fundi i muajit dhe shumë prej jush ndoshta nuk i kanë gjërat edhe aq mirë me paratë, por sipas...

Mix24 orë më herët

Sa javë zgjat një shtatzani normale?

Kohëzgjatja e një shtatzanie normale mund të jetë nga 37 deri në 42 javë. Kështu që ju keni një interval kohe...

Facebook