Lidhu me ne

Radar

Lufta në Ukrainë, “Perëndimi po e çon njerëzimin drejt Armagedonit”

berthamore

“Vendet perëndimore të drejtuara nga Shtetet e Bashkuara kanë vendosur ta çojnë njerëzimin buzë një Armagedoni bërthamor”.

Ky ishte kërcënimi më i fundit i ambasadorit rus në Shtetet e Bashkuara, Anatoly Antonov, pas deklaratave nga zyrtarë të lartë amerikanë, sipas të cilëve dërgimi i municioneve me uranium të varfëruar në Ukrainë nuk përbën rrezik, pasi ato janë përdorur prej vitesh në shumë konflikte të tjera.

“Me këtë reagim të papërgjegjshëm, autoritetet amerikane kanë arritur në nivelin më të ulët”, shtoi ambasadori rus.

Ndërkohë që në anën e frontit të luftës, presidenti Zelensky deklaroi se ushtria ukrainase ka zmbrapsur dhjetëra sulme në orët e fundit dhe do ta vazhdojë këtë gjë deri në fund.

“Do t’i përgjigjemi pushtuesit për çdo sulm në qytetet tona. Sulmet e sotme ruse në Zaporizhzhia, Kiev do të kenë një reagim, ushtarak, politik apo ligjor. Rusia do ta humbë këtë luftë. Është shumë e dukshme që shteti terrorist nuk mund të ndalet nga asgjë tjetër përveçse fitores sonë”, shkruan Zelensky në rrjetet sociale.

MË TEPËR

Mix16 orë më herët

Së shpejti një version i ri i “The Office”

Një version australian i “The Office” është në prodhim, por këtë herë, në vend që të drejtohet nga Michael Scott,...

Mix16 orë më herët

“And Just Like That”, ikonikja Samantha Jones rikthehet në serial

CRAIG BLANKENHORN/WARNER BROS./COURTESY EVERETT COLLECTION Kim Cattrall, e njohur ndryshe si Samantha Jones është rikthyer në sezonin e dytë të...

Radar16 orë më herët

VIDEO/ Shfaqje skandaloze e Ramës në samit, përqafon dhe puth kryeministren Meloni

Kryeministri Edi Rama ka treguar edhe njëherë tjetër në sy të botës se nuk ka lidhje me seriozitetin dhe përgjegjësinë...

Mix16 orë më herët

Amber Heard flet për herë të parë publikisht që nga zhvendosja në Spanjë

Amber Heard duket e lumtur në komentet e saj të para publike që nga shpërngulja e saj në Spanjë. Ajo...

Mix23 orë më herët

E thonë ekspertët: Burrat nuk duhet të urinojnë në këmbë, ja disa rreziqe shëndetësore

Stili i urinimit mund të jetë një rrezik për shëndetin, sipas ekspertëve. Ndërsa gratë priren të ulen kur përdorin tualetin,...

Mix23 orë më herët

Emra Musliman për djem dhe kuptimi i tyre

Abdullah (ar) adhurues i ZotitAbdulatif (ar) adhurues i Zotit (ledhatues)Abdulaziz (ar) adhurues i Zotit FuqiploteAbdulbaki (ar) adhurues i Zotit te...

Mix23 orë më herët

Zbulohet e ardhmja e Zendaya dhe Tom Holland në ‘Spider-Man’

Filmi i katërt i Spider-Man do të jetë një hit. Çifti Tom Holland dhe Zendaya do të jenë sërish pjesë...

Radar23 orë më herët

Shantazhi i kryeministrit me çmimin e energjisë

Qëllimi i vërtetë i kryeministrit është të frikësojë qytetarët dhe më pas t’u shfaqet atyre si shpëtimtari që nuk rriti...

Mix23 orë më herët

Thuhet se dashi, luani, dhe peshorja nuk dinë të kursejnë

Është fundi i muajit dhe shumë prej jush ndoshta nuk i kanë gjërat edhe aq mirë me paratë, por sipas...

Mix24 orë më herët

Sa javë zgjat një shtatzani normale?

Kohëzgjatja e një shtatzanie normale mund të jetë nga 37 deri në 42 javë. Kështu që ju keni një interval kohe...

Facebook