Lidhu me ne

Kritike

“Ngjarja e Velipojës përgjegjësi e shtetit”, Çani: Në Shqipëri s’ka drita, ne i besojmë lejet e plazheve një portali patronazhistësh

Arian Cani comes out on screen like never before - TV Mania

Ngjarjen e Velipojës ku mbetën të vrarë katër perosna dhe u plagosën dy të tjerë gazetari Arian Çani e ka cilësuar si përgjegjësi të shtetit.

Nga studio e lajmeve të MCN TV, Çani tha se kryeministri Edi Rama po monopolizon të gjitha pushtetet, ndërkohë që shtoi se në Shqipëri “ një vend që s’ka drita” siç u shpreh ai ne i besojmë lejen për ndarjen e plazheve një portali patronazhistësh.

“Tendenca e Ramës është centralizimi, ai monopolizon të gjitha pushtetet. Kjo gjë i takon bashkive dhe ai u ka marrë të gjitha kopetencave. Këto masakra mund të vijnë edhe nga një gjë banale sepse e-Albania nuk ndante dot plazhet. Jemi në Shqipëri ku s’ka drita dhe i besojmë lejen një portal patronazhistësh. Është përgjegjësi e shtetit. Njerëzit mund të jenë shtaza, por nëse funksionon shteti gjërat mund të zgjidhen”, tha Çani.

Me teper

Kryesore6 orë më herët

Berisha: Më shpallën non-grata, vendim i sponsorizuar nga Soros

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha teksa komentoi deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila kërkoi...

Kioske6 orë më herët

Saliu, ky ” fajtor” i përjetshëm – Elona Caslli

Zonja Yuri Kim, pata mundësinë të ndiqja deklaratën tuaj nga selia e Partisë Demokratike. Në hyrje të kësaj deklarate, i...

Stil7 orë më herët

“S’kam dashur ta di”/ Orinda Huta tregon se kur e mësoi që do të bëhej nënë e një vajze

Më 15 korrik, Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë. Këngëtarja dhe moderatorja solli në...

Kioske7 orë më herët

Berisha dhe Basha si viktima ekselente të njëri-tjetrit

Alfred Lela Ambasadorja amerikane, me zgjuarsi por edhe me cinizëm të hapur, ka risjellë një maksimë të komunizmit shqiptar të...

Radar7 orë më herët

Morena Taraku revoltohet me Ramën: E bërë serbin më të dashur se kosovarin

Këngëtarja Morena Taraku ka shpërthyer e revoltuar ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit falenderoi në Forumin Ekonomik të...

Sport21 orë më herët

Pse kampionët olimpikë i kafshojnë medaljet që fitojnë?

Gjatë lojërave olimpike të “Tokio 2020” kemi parë që kampionët kanë kafshuar medaljet e fituara. Dhe kjo ka ndodhur shpesh....

Stil21 orë më herët

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj. Këto janë fotot hedhur...

Kioske21 orë më herët

Hapja e Ballkanit – George Soros e ka propozuar që në 1999

Përveç kundërshtive të forta që mori këto dy ditë në Shkup kryeministri Edi Rama lidhur me minishengenin ballkanik, një tjetër...

Temporal22 orë më herët

Në Shqipëri nuk kryen dot asnjë punë pa ryshfet

‘Korrupsioni në Shqipëri sa dyfishi i Rajonit’, raporti: Gjyqtarët, prokurorët dhe politika më të implikuarit, 1 në 2 njerëz japin...

Stil23 orë më herët

Komunizmi dënoi artistët/ Habit Kozma Dushi: Ishin kohë të arta. Në burg kush bëri gabime, pse nuk u dënova unë e Vaçe Zela (VIDEO)

Një koncert i mbajtur te teatri veror i liqenit, bashkon disa breza këngëtarësh. Në koncert u interpretuan këgë të para...

Facebook