Lidhu me ne

Radar

Emine Erdoğan për vete me çantë 50 mijë dollarëshe, por jep këshilla për të mos çuar ushqimet dëm

Në fjalën e saj, Erdoğan këshilloi përgatitjen e një liste ushqimesh para pazarit dhe ngrënien e frutave dhe perimeve që janë të sezonit për të parandaluar çuarjen dëm të ushqimit.Featured image of article: Emine Erdoğan jep këshilla për të mos çuar ushqimet dëm, rrjeti e “masakron”: Pse nuk këshillon burrin tënd?Emine dhe Recep Tajip Erdoğan2 Korrik, 2021 9:34

ANKARA– Zonja e parë e Turqisë, Emine Erdoğan ka rënë sërish pre e ironisë në rrjet, në përvjetorin e parë të nismës së saj: Ruaje ushqimin, mbro tavolinën tënde. E gjitha ka të bëjë me blerjen e porcioneve më të vogla të ushqimit për të mos çuar asgjë dëm.

Në fjalën e saj, Erdoğan këshilloi përgatitjen e një liste ushqimesh para pazarit dhe ngrënien e frutave dhe perimeve që janë të sezonit për të parandaluar çuarjen dëm të ushqimit.

“Në një pjesë të botës, fëmijët kanë nevojë për një copë bukë dhe një gotë ujë të pastër. Në një vend tjetër, mijëra ushqime shkojnë dëm sepse njerëzit marrin vetëm një copë dhe lënë pjesën tjetër të vaktit të tyre, “-tha ajo.

Duke iu referuar këshillave të zonjës së parë për zvogëlimin e pjesëve, një përdorues i mediave sociale tha: “Po sikur së pari, t’i thoni burrit tuaj që të zvogëlojë [numrin e automjeteve në] autokolonën e tij?” Kjo pasi presidenti ka një eskortë me më shumë se 10 automjete që e shoqërojnë, duke tërhequr gjithmonë kritika për ekstravagancë.

“Emine Erdoğan, e cila mban një çantë Hermès prej 50,000 dollarësh… dhe ka stilistë privatë, jep këshilla [për kursimin]. Ju nuk ndjeni turp, apo jo?,”-tha një tjetër përdorues në Twitter.

Marrë nga turkishminute.com

Saray'a kriz yok: Emine Erdoğan, 50 bin dolarlık çantasıyla Japonya'da"  haberimize erişim engeli

Me teper

Kryesore7 orë më herët

Berisha: Më shpallën non-grata, vendim i sponsorizuar nga Soros

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha teksa komentoi deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila kërkoi...

Kioske7 orë më herët

Saliu, ky ” fajtor” i përjetshëm – Elona Caslli

Zonja Yuri Kim, pata mundësinë të ndiqja deklaratën tuaj nga selia e Partisë Demokratike. Në hyrje të kësaj deklarate, i...

Stil8 orë më herët

“S’kam dashur ta di”/ Orinda Huta tregon se kur e mësoi që do të bëhej nënë e një vajze

Më 15 korrik, Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë. Këngëtarja dhe moderatorja solli në...

Kioske8 orë më herët

Berisha dhe Basha si viktima ekselente të njëri-tjetrit

Alfred Lela Ambasadorja amerikane, me zgjuarsi por edhe me cinizëm të hapur, ka risjellë një maksimë të komunizmit shqiptar të...

Radar8 orë më herët

Morena Taraku revoltohet me Ramën: E bërë serbin më të dashur se kosovarin

Këngëtarja Morena Taraku ka shpërthyer e revoltuar ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit falenderoi në Forumin Ekonomik të...

Sport22 orë më herët

Pse kampionët olimpikë i kafshojnë medaljet që fitojnë?

Gjatë lojërave olimpike të “Tokio 2020” kemi parë që kampionët kanë kafshuar medaljet e fituara. Dhe kjo ka ndodhur shpesh....

Stil22 orë më herët

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj. Këto janë fotot hedhur...

Kioske22 orë më herët

Hapja e Ballkanit – George Soros e ka propozuar që në 1999

Përveç kundërshtive të forta që mori këto dy ditë në Shkup kryeministri Edi Rama lidhur me minishengenin ballkanik, një tjetër...

Temporal23 orë më herët

Në Shqipëri nuk kryen dot asnjë punë pa ryshfet

‘Korrupsioni në Shqipëri sa dyfishi i Rajonit’, raporti: Gjyqtarët, prokurorët dhe politika më të implikuarit, 1 në 2 njerëz japin...

Stil24 orë më herët

Komunizmi dënoi artistët/ Habit Kozma Dushi: Ishin kohë të arta. Në burg kush bëri gabime, pse nuk u dënova unë e Vaçe Zela (VIDEO)

Një koncert i mbajtur te teatri veror i liqenit, bashkon disa breza këngëtarësh. Në koncert u interpretuan këgë të para...

Facebook