Lidhu me ne

Aktualitet

Kryeministri i Inceneratorëve të mafias i mbledh vetë plehrat

Edhe pse qindra milionë euro janë hedhur për llogari të mafias së Inceneratorëve, Edi Rama ka kohë për show në Vlorë, duke mbledhur ca plehra që i ka marrë nga Tirana. E ka psikike me mjekun Leli që i ka bërë epikrizën me një team psikoanalistësh italianë dhe e shpërfill me përbuzje.

Shumë psikoanalistë e kanë cilësuar si situacionist. Një njeri që ka nevojë për vëmendje të tepruar. Një sëmundje e Egos. Ai nuk duron dot asnjëri tjetër të duatrokitet. Për këtë arsye prishi Teatrin Kombëtar, Stadiumin Kombëtar dhe dhjetra kinoteatër në Tiranë.

Në mungesë të ninullës së Nënës në fëmijëri ai kënaqet me këngët e Golikut të Tepelenës në burrëri.

Në tetë vite opozitë përfeksionoi strategjinë e tij që e sintetizoi me togfjalëshin: fajin e ka Saliu. Nuk është një togfjalësh pa kuptim siç mendojnë shumë. Është një strategji. Demonizimi dhe shkatërrimi i kundështarit.

Në 8 vite qeverisje, Edi Rama është marrë nga mëngjesi deri në darkë, me Lulzim Bashën. Ai nuk ka qeverisur kurrë. Punët e shtetit kanë ecur për i enerci sepse vjedhja e shtetit nuk mund të bëhet pa kontorno.

Ai lëshon fishën në mëngjes, ku mbi 100 njerëz aktivizohen në media, banda, diplomaci, teatro.

Ai ka udhëzuar Policinë e Shtetit të lëshojë komunikatat e krimit në mëngjes që njerëzit në kafe të merren me krimet, të kenë frikë dhe të dëshirojë që qeveria ti shpëtojë, ti mbrojë.

Ai është skenaristi i skeçeve anti Basha në emisionet e Portokallisë, Kosheres, Al Pazar, madje ka çuar nga varri Leka Bungon që kërkon regjisorë për një variete në TVSH.

Ai helmon opozitën dhe PD me dezinformacion çdo ditë. Ai ka hapur llafin se është lodhur nga qeverisja e që në vend tij urdhëron Vali Bizhga, Endri Fuga dhe Ëngjëll Agaçi. Ai përdor gazetar si prestanome për shkrimet e tij që sulmojnë Lulzim Bashën çdo ditë. Ka në PD që besojnë në dezinformin e tij. Ai porsi djalli ka bindur njerëzit që nuk ekziston.

Vazhdo leximin

Me teper

Kryesore6 orë më herët

Berisha: Më shpallën non-grata, vendim i sponsorizuar nga Soros

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha teksa komentoi deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila kërkoi...

Kioske6 orë më herët

Saliu, ky ” fajtor” i përjetshëm – Elona Caslli

Zonja Yuri Kim, pata mundësinë të ndiqja deklaratën tuaj nga selia e Partisë Demokratike. Në hyrje të kësaj deklarate, i...

Stil6 orë më herët

“S’kam dashur ta di”/ Orinda Huta tregon se kur e mësoi që do të bëhej nënë e një vajze

Më 15 korrik, Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë. Këngëtarja dhe moderatorja solli në...

Kioske7 orë më herët

Berisha dhe Basha si viktima ekselente të njëri-tjetrit

Alfred Lela Ambasadorja amerikane, me zgjuarsi por edhe me cinizëm të hapur, ka risjellë një maksimë të komunizmit shqiptar të...

Radar7 orë më herët

Morena Taraku revoltohet me Ramën: E bërë serbin më të dashur se kosovarin

Këngëtarja Morena Taraku ka shpërthyer e revoltuar ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit falenderoi në Forumin Ekonomik të...

Sport21 orë më herët

Pse kampionët olimpikë i kafshojnë medaljet që fitojnë?

Gjatë lojërave olimpike të “Tokio 2020” kemi parë që kampionët kanë kafshuar medaljet e fituara. Dhe kjo ka ndodhur shpesh....

Stil21 orë më herët

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj. Këto janë fotot hedhur...

Kioske21 orë më herët

Hapja e Ballkanit – George Soros e ka propozuar që në 1999

Përveç kundërshtive të forta që mori këto dy ditë në Shkup kryeministri Edi Rama lidhur me minishengenin ballkanik, një tjetër...

Temporal22 orë më herët

Në Shqipëri nuk kryen dot asnjë punë pa ryshfet

‘Korrupsioni në Shqipëri sa dyfishi i Rajonit’, raporti: Gjyqtarët, prokurorët dhe politika më të implikuarit, 1 në 2 njerëz japin...

Stil22 orë më herët

Komunizmi dënoi artistët/ Habit Kozma Dushi: Ishin kohë të arta. Në burg kush bëri gabime, pse nuk u dënova unë e Vaçe Zela (VIDEO)

Një koncert i mbajtur te teatri veror i liqenit, bashkon disa breza këngëtarësh. Në koncert u interpretuan këgë të para...

Facebook