Lidhu me ne

Kryesore

Sulltan Surreli pronar i Bregdetit, e bën siç ka bërë Tiranën me beton. Do bëjë edhe tunelin për Oligarkët miq

Disa foto që vijnë nga bregu i Jugut të Shqipërisë provojnë atë që po ndodh në këtë zonë. Betonizimi që shitet për zhvillim. Hotele në buzë të rërës së plazhit, ndërtime masive për të cilat po të rrëmosh pak të dalin si pronarë të njëjtë emra që i has kudo në Tiranë.

Betonizimi është në njërin aspekt edhe ngurtësim parash, hipotekë dhe në të vërtetë këtu po hipotekohet nga një kastë e caktuar një ndër zonat më të mira të vendit. Po e marrin për veten e tyre ta kemi të qartë, nuk kanë plan zhvillimi. Siç ndodh në Tiranë, siç ndodh në Lalëz e kështu me radhë.

Nuk ka ndonjë risi. Kjo ka ndodhur dhe do të ndodhë në Histori. Zaptimi dhe shpikja e titujve është mani universale. Thjesht sa për një kuriozitet lokal: bregdetin a nuk e kishte Jamarbër Malltezi dhe Shkëlzen Berisha?

A nuk lexuam kaq kohë kur PS-ja ishte në opozitë se familjarët e Berishës zaptuan bregun? Mesa duket diçka e pavërtetë na është thënë. Bregu vajti tek i zoti, sepse në fund pronare e këtij vendi është PS-ja. Të mos kemi iluzione. Ndaj edhe vota për të është dashuri /Respublica.al

Me teper

Kryesore6 orë më herët

Berisha: Më shpallën non-grata, vendim i sponsorizuar nga Soros

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha teksa komentoi deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila kërkoi...

Kioske6 orë më herët

Saliu, ky ” fajtor” i përjetshëm – Elona Caslli

Zonja Yuri Kim, pata mundësinë të ndiqja deklaratën tuaj nga selia e Partisë Demokratike. Në hyrje të kësaj deklarate, i...

Stil7 orë më herët

“S’kam dashur ta di”/ Orinda Huta tregon se kur e mësoi që do të bëhej nënë e një vajze

Më 15 korrik, Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë. Këngëtarja dhe moderatorja solli në...

Kioske7 orë më herët

Berisha dhe Basha si viktima ekselente të njëri-tjetrit

Alfred Lela Ambasadorja amerikane, me zgjuarsi por edhe me cinizëm të hapur, ka risjellë një maksimë të komunizmit shqiptar të...

Radar7 orë më herët

Morena Taraku revoltohet me Ramën: E bërë serbin më të dashur se kosovarin

Këngëtarja Morena Taraku ka shpërthyer e revoltuar ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit falenderoi në Forumin Ekonomik të...

Sport21 orë më herët

Pse kampionët olimpikë i kafshojnë medaljet që fitojnë?

Gjatë lojërave olimpike të “Tokio 2020” kemi parë që kampionët kanë kafshuar medaljet e fituara. Dhe kjo ka ndodhur shpesh....

Stil21 orë më herët

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj. Këto janë fotot hedhur...

Kioske21 orë më herët

Hapja e Ballkanit – George Soros e ka propozuar që në 1999

Përveç kundërshtive të forta që mori këto dy ditë në Shkup kryeministri Edi Rama lidhur me minishengenin ballkanik, një tjetër...

Temporal22 orë më herët

Në Shqipëri nuk kryen dot asnjë punë pa ryshfet

‘Korrupsioni në Shqipëri sa dyfishi i Rajonit’, raporti: Gjyqtarët, prokurorët dhe politika më të implikuarit, 1 në 2 njerëz japin...

Stil22 orë më herët

Komunizmi dënoi artistët/ Habit Kozma Dushi: Ishin kohë të arta. Në burg kush bëri gabime, pse nuk u dënova unë e Vaçe Zela (VIDEO)

Një koncert i mbajtur te teatri veror i liqenit, bashkon disa breza këngëtarësh. Në koncert u interpretuan këgë të para...

Facebook