Lidhu me ne

Sport

Cristiano Ronaldo lë vilën me vlerë 6 milionë paund sepse nuk duronte dot zhurmën e deleve

Cristiano Ronaldo lë vilën me vlerë 6 milionë paund sepse

Pas më shumë se 10 vite, Cristiano Ronaldo është rikthyer tek “Manchester United” dhe sigurisht që klubi anglez do e llastonte “të preferuarin’ e tyre, duke i siguruar një vilë luksoze me vlerë 6 milionë paund.

Cristiano Ronaldo lë vilën me vlerë 6 milionë paund sepse

Vila luksoze ku rrinte Ronaldo me familjen e tij kishte një palestër me teknologji të lartë, pishinë, xhakuzi e 7 dhoma gjumi. Dhe pamjet e vilës janë publikuar dhe nga “The Sun” (fotot mund t`i shihni më poshtë).

Mirëpo, futbollisti e ka braktisur vilën me vlerë prej 6 milionë paundësh për një arsye që nga disa fansa është konsideruar “e çuditshme”. Sipas “The Sun”, ylli portugez është shqetësuar nga zhurma e deleve që kullotnin në pronën ngjitur. Ndërsa nga ana tjetër, partnerja e tij, Georgina Rodriguez duket se nuk është e të njëjtit mendim pasi ajo vetë ka publikuar foto teksa fëmijët argëtoheshin në fshat me delet (ose kanë qenë duke shijuar ditët e fundit në këtë vilë).

Gazeta britanik “The Sun” shkruan se futbollisti 36-vjeçar, bashkë me familjen janë transferuar në një vilë tjetër, me vlerë 3 milion paund.

Cristiano Ronaldo lë vilën me vlerë 6 milionë paund sepse
Cristiano Ronaldo lë vilën me vlerë 6 milionë paund sepse

Me teper

Stil2 orë më herët

Dua Lipa uron në shqip 109-vjetorin e Pavarësisë

Dua Lipa ka bërë krenar çdo shqiptar jo vetëm për sukseset që ka arritur në muzikë por edhe për faktin...

Radar2 orë më herët

Mutacioni i ri Omicron, Alimehmeti: Nuk ka vend për panik

Mjeku i njohur epidemiolog Ilir Alimehmeti thotë se deri më tani nuk ka asnjë arsye që qytetarët shqiptarë të përfshihen...

Radar2 orë më herët

Deputeti socialist Bujar Çela uron Ditën e Pavarësisë me foton e diktatorit Hoxha

Në 109-vjetorin e Ditës së Pavarësisë, politika shqiptare ka zgjedhur mesazhe të ndryshme për uruar kombin shqiptar, përpos vizitave dhe...

Stil2 orë më herët

Shtatzënë dhe në depresion, kur keni nevojë për trajtim!

Nënat meritojnë më të mirën – duke përfshirë shëndetin më të mirë mendor. Depresioni gjatë dhe pas shtatzënisë është i...

Stil19 orë më herët

Shkenca vërteton ekzistencën e Zotit për herë të parë. Një libër i përfshirë nga 20 filozofë dhe shkencëtarë

Nga Ervin Qylafaku Shkenca vërteton ekzistencën e Zotit për herë të parë. Një libër i përfshirë nga 20 filozofë dhe...

Radar19 orë më herët

Shoqata Mjekësore e Afrikës së Jugut: Omicron shkakton ‘sëmundje të lehtë’, s’e kuptojmë pse bëhet kaq shumë zhurmë

Varianti i ri ‘Omicron’ i Covid-19 çon në sëmundje të lehtë, pa simptoma të theksuara, tha Angelique Coetzee, kryetarja e...

Radar19 orë më herët

Kompanitë farmaceutike zbulojnë planet kundër ‘Omicron’: Vaksina të reja ose dyfishimin e dozës

Një numër kompanish të mëdha farmaceutike kanë shpallur strategji për të trajtuar llojin e sapoidentifikuar Covid-19, të quajtur Omicron, duke...

Stil20 orë më herët

Të bëhesh miliarder nga gabimet gramatikore, mësoni historinë e themeluesve të Grammarly

Mësuesit tuaj ndoshta ju kanë thënë se gramatika është e rëndësishme, por a ua përmendën se mund t’ju bëjë miliarder?...

Stil20 orë më herët

OPPO do të lançojë së shpejti Find X4 Pro. Zbuloni specifikimet që u shfaqën në online

Gjigandi kinez OPPO po përgatit serinë e re Find X, e cila do të debutojë në treg në mars 2022....

Stil20 orë më herët

Fjalori Collins: NFT është fjala e vitit 2021

Është shkurtesa për Non Fungible Token dhe përfaqëson, për Collins Dictionary, një perspektivë të revolucionit dixhital që kërkon të sfidojë dhe evoluojë...

Facebook