Lidhu me ne

Sport

“Forbes” publikon listën me futbollistët më të paguar në botë – Ronaldo në krye


Dy futbollistët kryesorë të botës Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi ndoshta kanë ndryshuar vendet dhe veshin fanella të reja, por kanë paga të afërta.

E megjithatë ai që dominon është pikërisht portugezi. Revista Forbes ka publikuar listën e futbollistëve më të paguar në botë, sipas të cilës ai që kryeson është Cristiano Ronaldo i cili pritet të marrë rreth 125 milionë euro këtë sezon. Rreth 70 milionë nga këto i vijnë vetëm nga paga dhe bonusi për rikthimin në Machester United dhe pjesa tjetër nga sponsorizimet.

Lionel Messi, i cili u largua pas 21 vitesh nga Barcelona për t’u bashkuar me Paris Saint-Germain, mban vendin e dytë me 75 milionë dollarë nga kontrata e tij me parizianët dhe 35 milionë dollarë nga sponsorizimet (110 milionë dollarë në total).

PSG tani pretendon tre nga pesë lojtarët më të paguar në botë, duke përfshirë 29-vjeçarin Neymar, i cili përsëri renditet në vendin 3 me 95 milionë dollarë, dhe 22-vjeçarin Kylian Mbappe, i cili është në vendin e 4 me 43 milionë dollarë.

Lista e 10-të futbollistëve më të paguar:

Me teper

Radar26 minuta më herët

Ironia e Bejtes: Amerikanët shpëtuan partinë, duhet t’i falenderojmë…

Andi Bejtja, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, ka deklaruar se “Foltorja” e Berishës, është gjëja më...

Radar34 minuta më herët

Putin: ‘Perëndimi monstruoz u mëson fëmijëve sesi të ndryshojnë gjininë. Ky është një krim kundër njerëzimit’

Presidenti rus Vladimir Putin nuk lë rast pa sulmuar Perëndimin. Ai ka thënë se është ‘monstruoze’ që fëmijëve perëndimorë u...

Stil53 minuta më herët

Sapo kam mbushur 40 vjeç. Ja 8 leksionet e jetës, që do të doja t’i kisha mësuar 10 vjet më parë

Nga Jason Stahl Kur po i afrohesha të 30-ve, bashkë me shefin tim në punë,patëm disa dreka epike ku biseduam...

Stil57 minuta më herët

Eni Koçi befason: Kam humbur 9 kilogramë, por jam sërish në dietë

Eni Koçi është shumë aktive në rrjetin e saj social Instagram, ku herë pas here ndan detaje nga jeta private....

Stil60 minuta më herët

Fustan i ngushtë, cizme, pallto deri në fund të këmbëve: Si u vesh Rita Ora në ditëlindjen e së motrës!

Fustan i puthitur pas trupit me një imitim të lëkurës së gjarprit, por në ngjyra gri; cizme të zeza deri...

Radar1 orë më herët

Aktori Alec Baldwin vret aksidentalisht gjatë xhirimeve, kinematografen, plagos regjisorin

Santa Fe, New Mexico -Kinematografja Halyna Hutchins u transportua me helikopter në një spital, ku vdiq, ndërsa një person i dytë,...

Radar10 orë më herët

Bashistët

Nga Ilir Levonja Sa herë që Luli apo babalet shantazhojnë, kujtohuni se çfarë ka ndodhur me të djathtën nga viti...

Stil11 orë më herët

Nuk do të mund t’u shpëtoni dot zemërimit të tyre/ Tre shenjat më hakmarrëse të horoskopit

Binjakët Gratë e Binjakëve nuk kalojnë pa zhurmë, veccanërisht nëse problemi vjen nga një lidhje dashurie. Nëse personi në krah...

Radar11 orë më herët

Gazetari amerikan: Ish-gruaja e Ramës dërgoi informacionet për Berishën në DASH

Gazetari i njohur amerikan, Matt Palumbo ka publikuar një investigim në portalin e konservatorëve amerikane, Bongino, ku zbulon lidhjet e...

Radar11 orë më herët

Integrimi/ Bumçi: Rama është i kryeministri i parë që nxit urrejte ndaj BE-së

Bashkimi Evropian deri tani nuk ka dhënë as një sinjal pozitiv për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Bisedimet për integrimin...

Facebook