Lidhu me ne

Sport

Ronaldo lë pas Messin, futbollisti me të ardhurat më larta për sezonin 2021-2022

Transferimi i Cristiano Ronaldos në “Old Traffod”, aty ku kishte shkëlqyer në fillimet e karrierës së tij në periudhën 2003-2009, po rezulton një lëvizje e goditur si për “Djajtë e Kuq” ashtu edhe për CR7.

“Ylli” portugez ka shënuar katër gola në tri ndeshjet e para me Manchester United, çka tregon impaktin e menjëhershëm që ka patur në skuadrën e drejtuar nga Solskjaer. Përveçse për formën që po shfaq, Ronaldos kalimi në klubin e famshëm anglez i ka vlejtur shumë edhe në aspektin financiar. Sipas revistës Forbes, CR7 do të jetë futbollisti që do të përfitojë më shumë para gjatë sezonit 2021-2022, duke zhvendosur në vendin e dytë rivalin e tij të përjetshëm, Lionel Messi.

Ronaldo pritet të fitojë 125 milionë dollarë (91.5 milionë stërlina), pa hequr taksat, gjatë sezonit 2021-22, me 70 milionë dollarë (51.25 milionë stërlina) që vijnë nga paga e tij dhe shpërblimet për kthimin në “Old Trafford”.

Messi, ndërkohë, ulet në vendin e dytë me 110 milionë dollarë (80.5 milionë stërlina), ndërsa pas “yllit” argjentinas renditen shokët e tij të skuadrës te Paris Saint-Germain, Neymar dhe Kylian Mbappe. Pesëshja më e mirë kompletohet nga Mohamed Salah i Liverpoolit.

Si krahasohet Ronaldo me sportistët e tjerë?

Me 55 milionë dollarë (40 milionë stërlina) fitime që vijnë nga marrëveshjet komerciale, Ronaldo është një nga sportistët më të paguar në botë kur është fjala për të ardhurat e sponsorizimit.

Vetëm tre atletë të tjerë aktivë fitojnë më shumë para nga marrëveshjet me sponorët se CR7: Roger Federer (90 milionë dollarë/66 milionë stërlina), LeBron James (65 milionë dollarë/48 milionë stërlina) dhe Tiger Woods (60 milionë dollarë/44 milionë stërlina).

Me teper

Radar4 minuta më herët

Aktori Alec Baldwin vret aksidentalisht gjatë xhirimeve, kinematografen, plagos regjisorin

Santa Fe, New Mexico -Kinematografja Halyna Hutchins u transportua me helikopter në një spital, ku vdiq, ndërsa një person i dytë,...

Radar9 orë më herët

Bashistët

Nga Ilir Levonja Sa herë që Luli apo babalet shantazhojnë, kujtohuni se çfarë ka ndodhur me të djathtën nga viti...

Stil10 orë më herët

Nuk do të mund t’u shpëtoni dot zemërimit të tyre/ Tre shenjat më hakmarrëse të horoskopit

Binjakët Gratë e Binjakëve nuk kalojnë pa zhurmë, veccanërisht nëse problemi vjen nga një lidhje dashurie. Nëse personi në krah...

Radar10 orë më herët

Gazetari amerikan: Ish-gruaja e Ramës dërgoi informacionet për Berishën në DASH

Gazetari i njohur amerikan, Matt Palumbo ka publikuar një investigim në portalin e konservatorëve amerikane, Bongino, ku zbulon lidhjet e...

Radar10 orë më herët

Integrimi/ Bumçi: Rama është i kryeministri i parë që nxit urrejte ndaj BE-së

Bashkimi Evropian deri tani nuk ka dhënë as një sinjal pozitiv për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Bisedimet për integrimin...

Gatime16 orë më herët

10 ushqimet kryesore të vjeshtës për një shëndet të mirë

Me ardhjen e vjeshtës, organizmi përballet me një ndryshim të rëndësishëm të stinës, në fakt ai kalon nga klima e...

Sport16 orë më herët

200 gola në 194 ndeshje, a e meriton Lewandowski “Topin e Artë”?

Robert Lewandowski për “Top të Artë”. Pas një viti ku meritonte që të fitonte trofeun, por që nuk ja dhanë...

Stil16 orë më herët

Adele zbulon detaje rreth albumit të saj të ri : Jam këshilluar me Drake

Këngëtarja Adele, ka folur së fundmi për albumin e saj të ardhshëm. Në një intervistë për emisionin ‘Capital Breakfast’, Adele...

Stil16 orë më herët

Martesa dhe fustani i bardhë në ëndërr / Si shpjegohen ëndrrat që shihni, ku po gaboni me kuptimet e tyre?

Gabimi më i madh që njerëzit bëjnë kur përpiqen të interpretojnë ëndrrat është se supozojnë që ëndrra të caktuara kanë...

Stil16 orë më herët

4 shenjat që tregojnë se një grua po vuan nga depresioni pas lindjes

Pasi e mban një bebe në bark për 9 muaj, vjen momenti i shumëpritur, të njihesh me krijesën që ke...

Facebook