Lidhu me ne

Kryesore

Ylli Manjani: Ambasadorët përdoren politikisht. Sa herë të dëgjoni Yuri Kim, është Rama nga prapa

Manjani: Ambasadorët përdoren politikisht. Sa herë të

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani deklaron se ambasadorët në Shqipëri përdoren politikisht.

I ftuar në A Show në SYRI TV, Manjani sulmon ambasadoren amerikane Yuri Kim për të cilën thotë se është kthyer në një ministre të propagandës.

Nëse Rama si kryeministër i Shqipërisë nuk do që ambasadorët të kenë protagonizëm, ata nuk guxojnë ta bëjnë. Nëse Rama do që ata të flasin, do të flasin dhe e kundërta.

Ambasadorja amerikane është në agjendë politike dhe është kthyer në një ministre të propagandës.

Nuk ka asnjë lidhje me statusin diplomatik të Konvetës të Vjenës. Rama korrekt kur thotë se ata nuk kanë punë me çështjet e brendshme, pasi ata nuk merren me çështjet e tij të brendshme por merren me ato të atij tjetrit. Në Shqipëri ambasadorët përdoren sipas agjendës së qeverisë. Rama luan fijet në këtë vend. Sa herë të dëgjoni zonjën Kim është Rama nga prapa. Nuk nxjerr Fugën por nxjerr Kim.

Marrëdhënia diplomatike bëhet në rrugë të përcaktuara nga konventa e Vjenës. Nuk lejohen as të flasësh apo të bësh shantazhe. Grenell iku nga ambasador i SHBA në Gjermani. Foli dhe ndërhyri në çështjet e brendshme por u largua.

Nëse do të jesh i ndershëm fol për të dyja palët politike jo vetëm për njërën palë. Është një problem i stisur për ti mbajtur njerëzit të angazhuar me punë pa leverdi dhe të nënshtruar ndaj politikës”, shprehet Manjani.

Me teper

Stil15 minuta më herët

Sapo kam mbushur 40 vjeç. Ja 8 leksionet e jetës, që do të doja t’i kisha mësuar 10 vjet më parë

Nga Jason Stahl Kur po i afrohesha të 30-ve, bashkë me shefin tim në punë,patëm disa dreka epike ku biseduam...

Stil20 minuta më herët

Eni Koçi befason: Kam humbur 9 kilogramë, por jam sërish në dietë

Eni Koçi është shumë aktive në rrjetin e saj social Instagram, ku herë pas here ndan detaje nga jeta private....

Stil22 minuta më herët

Fustan i ngushtë, cizme, pallto deri në fund të këmbëve: Si u vesh Rita Ora në ditëlindjen e së motrës!

Fustan i puthitur pas trupit me një imitim të lëkurës së gjarprit, por në ngjyra gri; cizme të zeza deri...

Radar35 minuta më herët

Aktori Alec Baldwin vret aksidentalisht gjatë xhirimeve, kinematografen, plagos regjisorin

Santa Fe, New Mexico -Kinematografja Halyna Hutchins u transportua me helikopter në një spital, ku vdiq, ndërsa një person i dytë,...

Radar9 orë më herët

Bashistët

Nga Ilir Levonja Sa herë që Luli apo babalet shantazhojnë, kujtohuni se çfarë ka ndodhur me të djathtën nga viti...

Stil10 orë më herët

Nuk do të mund t’u shpëtoni dot zemërimit të tyre/ Tre shenjat më hakmarrëse të horoskopit

Binjakët Gratë e Binjakëve nuk kalojnë pa zhurmë, veccanërisht nëse problemi vjen nga një lidhje dashurie. Nëse personi në krah...

Radar10 orë më herët

Gazetari amerikan: Ish-gruaja e Ramës dërgoi informacionet për Berishën në DASH

Gazetari i njohur amerikan, Matt Palumbo ka publikuar një investigim në portalin e konservatorëve amerikane, Bongino, ku zbulon lidhjet e...

Radar11 orë më herët

Integrimi/ Bumçi: Rama është i kryeministri i parë që nxit urrejte ndaj BE-së

Bashkimi Evropian deri tani nuk ka dhënë as një sinjal pozitiv për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Bisedimet për integrimin...

Gatime16 orë më herët

10 ushqimet kryesore të vjeshtës për një shëndet të mirë

Me ardhjen e vjeshtës, organizmi përballet me një ndryshim të rëndësishëm të stinës, në fakt ai kalon nga klima e...

Sport16 orë më herët

200 gola në 194 ndeshje, a e meriton Lewandowski “Topin e Artë”?

Robert Lewandowski për “Top të Artë”. Pas një viti ku meritonte që të fitonte trofeun, por që nuk ja dhanë...

Facebook