Lidhu me ne

Stil

Yjet që i kanë thënë jo, operacioneve plastike dhe me krenari kanë pranuar plakjen

cna lajm show

Sot, ka pafund metoda, të cilat kryesisht përdoren nga njerzit e ekranit për të ruajtur rininë e tyre shumë gjatë. Yjet e hollivudit si duket e kanë të vështirë të pranojnë efektin e kohës dhe plakjen. Duke nisur që nga kozmetika shumë e avancuar dhe deri tëk operacionet plastike gjithmonë e më shumë po bëhet e vështirë përcaktimi i moshës.

Edhe subjekti i filmit të famshëm “Death Becomes Her”, me protagonistet Goldie Hawn dhe Meryl Streep tregon se si të dyja ato bënë çdo gjë për tu rinuar.

Gjithsesi nuk duhet t’ i kategorizojmë të gjithë yjet e Hollivudit në një “thes”.

Ka dhe shumë prej tyre që me krenari kane pranuar efektin e kohës dhe kanë zgjedhur të qëndrojnë natyralë.

Zbuloni disa prej tyre.

Cameron Diaz

Pavarësisht moshës dhe faktit që nuk ka asnjë ndërhyrje duhet ta pranojmë se duket e mrekullueshme.

Cameron Diaz - Age, Movies & Husband - Biography

Sharon Stone

Krenare dhe me vetbesim të plotë për moshën e saj dhe pamjen ylli 63-vjeçar i filmave të famshëm nuk nguron ta tregojë fytyrën dhe trupin e saj pa filtra.

Sharon Stone - Movies, Basic Instinct & Casino - Biography

Demi Moore

57 vite “në kurriz” janë vetëm një numër për të.

Demi Moore Says She Was Raped at 15 in New Memoir 'Inside Out'

Jennifer Lopez

Këngëtarja shprehet për pamjen e saj: “është rezultat i kremërave që përdor çdo ditë në rutinën time”.

Jennifer Lopez - Wikipedia

Michelle Pfeiffer.

Aktorja amerikane, në moshën 63 -vjeçare,ia atribuon pamjen e saj fizike dietës vegane.

Michelle Pfeiffer - Movies, Scarface & Catwoman - Biography

Me teper

Radar9 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar9 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil9 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil9 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar10 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar10 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil10 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil10 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil10 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil10 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook