Lidhu me ne

Stil

Një parfum i ri nga Billie Eilish, shishja simbolizon pjesën e preferuar në trupin e saj

Billie Eilish ka pasur një vit me shumë ngjarje, nga publikimi i një albumi të ri të jashtëzakonshëm deri tek pamja magjepsëse në tapetin e kuq në Met Gala. Tani, Eilish ka hyrë në botën e bukurisë dhe kozmetikës.

Parfumi i saj i parë, i quajtur Eilish, do të dalë në treg në nëntor të këtij viti. Këngëtarja, një veganr për shumë vite, u sigurua që aroma të ishte vegane, pa mizori dhe e bërë me përbërës të pastër.

Eshtë aroma e përsosur e dimrit, me kakao, vanilje dhe erëza të ngrohta. “Është thjesht shumë komode për mua dhe sensuale”, tha Eilish për ELLE.com.

Eilish donte që aroma të ishte një përfaqësim i vetes. Shishja simbolizon pjesën e preferuar të Eilish në trupin e saj: gjoksin, qafën dhe klavikulën.

Për Eilish-in, aroma sjell gjithashtu kujtime nga dhoma e fëmijërisë. “Më kujton kur isha 14 vjeç. Kisha një këmishë të preferuar. Nuk e di pse kjo aromë më kujton atë këmishë. Mendoj për dollapin ku e mbaja atë këmishë. Një dollap i madh prej druri, i cili kishte një aromë të tillë. “

Kjo ndjenjë nostalgjie është një nga gjërat kryesore që Eilish dëshiron për njerëzit që do të përdorin aromën e saj të re:

“Unë gjithmonë dua që njerëzit të ndiejnë nostalgji. Eshtë një nga dhuratat më të mira që kemi në jetë dhe gjithashtu të qenit sentimentale. Do të doja të mos isha aq nostalgjike dhe sentimentale sa jam, por jam thjesht e fiksuar me kujtimet.”

Me teper

Radar11 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar11 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil11 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil11 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar11 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar11 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil11 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil12 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil12 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil12 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook