Lidhu me ne

Kritike

Amerikës i kemi marrë një ‘qelbësirllëk’ si Halloween, por nuk i kemi marrë mënyrën se si ajo mbahet e pastër

Nga Edi Oga

Protestat për Klodian Rashën / Edi Oga: Duhet të ishim ne aty, të rinjtë në  shtëpi – Podiumi Lajmet më të fundit në Shqipëri

Një djalë i gjatë 16 – 17 vjeç, “zhvesh” një çokollatë dhe letrën e lëshon në trotuar si të ishte ajër.

Unë u pezmatova, kurse një zonjë më pranë djalit u bë keq dhe i foli.

Djali e pa shtrembër dhe vazhdoi rrugën duke u mbllaçitur…

Amerikës i kemi marrë një ‘qelbësirllëk’ si Halloween, por nuk i kemi marrë mënyrën se si ajo mbahet e pastër nga ambalazhet dhe plehrat: në USA, gjoba për flakje ambalazhesh në ambiente publike shkon deri në 1000$. Burg dhe orë të detyruara pastrimi.

May be an image of text that says "If littering on public or private property, misdemeanor punishable by up to six months imprisonment and/or a fine up to $1000, with the possibility of eight to 40 hours litter cleanup or imprisonment up to 30 days. Mar 17, 2020"

Me teper

Radar10 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar10 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil10 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil10 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar10 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar10 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil11 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil11 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil11 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil11 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook