Lidhu me ne

Kritike

Mjaft me arrestimet spektakolare të bluzave të bardha, si të ishin kriminelë me rrezikshmëri të lartë!

Nga Edi Oga

May be an image of 1 person

Mbështes plotësisht protestën e mjekëve të spitalit të traumës dhe vendimet e Sindikatës së Punonjësve të Shërbimit Shëndetësor!

Mjaft me arrestimet spektakolare të bluzave të bardha, si të ishin kriminelë me rrezikshmëri të lartë! Kjo drejtësi “populiste” nuk mund të fshehë pafuqinë e shtetit për të goditur kriminelët e vërtetë!

Të gjithë shtetasit janë të barabartë përpara ligjit dhe duhen trajtuar njësoj në raport me të! Askush nuk ka të drejtë t’i cënojë dinjitetin një profesionisti duke përdorur dy standarte për të vendosur përpara ligjit shkelsat e tij!

Ndërkohë që personave me precedentë penalë dhe në kërkim ndërkombëtar shteti u dërgon letra për vetëdeklarim, u jep kohë për t’u mbrojtur me avokatë, i heton në gjendje të lirë apo në arrest shtëpie, mjekëve të dyshuar për shkelje u hedhin hekurat në pavione dhe i plasin në qeli!

Afërmendsh që mjekët do ta lënë këtë vend nëse trajtohen kështu! Ju garantoj se mjekësia popullore, yshtjet dhe nuskat nuk do ta bëjnë punën e mjekut, kur të keni nevojë për të dhe ai të mos jetë!

Me teper

Kryesore6 orë më herët

Berisha: Më shpallën non-grata, vendim i sponsorizuar nga Soros

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha teksa komentoi deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila kërkoi...

Kioske7 orë më herët

Saliu, ky ” fajtor” i përjetshëm – Elona Caslli

Zonja Yuri Kim, pata mundësinë të ndiqja deklaratën tuaj nga selia e Partisë Demokratike. Në hyrje të kësaj deklarate, i...

Stil7 orë më herët

“S’kam dashur ta di”/ Orinda Huta tregon se kur e mësoi që do të bëhej nënë e një vajze

Më 15 korrik, Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë. Këngëtarja dhe moderatorja solli në...

Kioske7 orë më herët

Berisha dhe Basha si viktima ekselente të njëri-tjetrit

Alfred Lela Ambasadorja amerikane, me zgjuarsi por edhe me cinizëm të hapur, ka risjellë një maksimë të komunizmit shqiptar të...

Radar7 orë më herët

Morena Taraku revoltohet me Ramën: E bërë serbin më të dashur se kosovarin

Këngëtarja Morena Taraku ka shpërthyer e revoltuar ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit falenderoi në Forumin Ekonomik të...

Sport21 orë më herët

Pse kampionët olimpikë i kafshojnë medaljet që fitojnë?

Gjatë lojërave olimpike të “Tokio 2020” kemi parë që kampionët kanë kafshuar medaljet e fituara. Dhe kjo ka ndodhur shpesh....

Stil22 orë më herët

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj. Këto janë fotot hedhur...

Kioske22 orë më herët

Hapja e Ballkanit – George Soros e ka propozuar që në 1999

Përveç kundërshtive të forta që mori këto dy ditë në Shkup kryeministri Edi Rama lidhur me minishengenin ballkanik, një tjetër...

Temporal22 orë më herët

Në Shqipëri nuk kryen dot asnjë punë pa ryshfet

‘Korrupsioni në Shqipëri sa dyfishi i Rajonit’, raporti: Gjyqtarët, prokurorët dhe politika më të implikuarit, 1 në 2 njerëz japin...

Stil23 orë më herët

Komunizmi dënoi artistët/ Habit Kozma Dushi: Ishin kohë të arta. Në burg kush bëri gabime, pse nuk u dënova unë e Vaçe Zela (VIDEO)

Një koncert i mbajtur te teatri veror i liqenit, bashkon disa breza këngëtarësh. Në koncert u interpretuan këgë të para...

Facebook