Lidhu me ne

Stil

Humbja e peshës, deadlifts dhe divorci: Çfarë mësuam nga intervista e Adele me Oprah Winfrey.

Humbja e peshës, deadlifts dhe divorci: Çfarë mësuam nga

Adele foli për dhimbjen e divorcit, familjen, komentet mbi peshën dhe marrëdhëniet e tensionuara me të atin e ndjerë në një intervistë me Oprah Winfrey.

Gjatë takimit në kopshtin e trëndafilave të Winfrey-t, i regjistruar para koncertit të saj të parë në më shumë se katër vjet për specialen e CBS “Adele One Night Only”, këngëtarja zbuloi se ndihej e “turpëruar” që nuk mund ta bënte martesën e saj me Simon Konecki të funksiononte.

“Unë kam qenë e fiksuar për një familje bërthamë gjatë gjithë jetës sime, sepse nuk kam ardhur kurrë nga një familje e tillë,” tha këngëtarja 33-vjeçare, e cila ndan djalin nëntë-vjeçar Angelo me Konecki-n. “Që në moshë shumë të re i premtova vetes që kur të kisha fëmijë, do të qëndronim bashkë. Ne do të ishim ajo familja e bashkuar.

Humbja e peshës, deadlifts dhe divorci: Çfarë mësuam nga

Këngëtarja zbuloi edhe momentin kur e kuptoi se martesa kishte përfunduar.

“Të gjithë po u përgjigjenim disa pyetjeve në një revistë dhe ishte diçka e tipit ‘Çfarë është diçka që askush nuk do ta dijë kurrë për ju?’. Dhe e thashë para tre miqve të mi, thashë: ‘Nuk jam vërtet e lumtur. Unë nuk jam duke jetuar, unë thjesht po eci përpara’.”

Ish-çifti, të cilët jetojnë përballë njëri-tjetrit në Los Anxhelos, janë ende miq; Adele zbuloi se ajo i beson Konecki-t dhe shtoi se sipërmarrësi britanik “ndoshta më shpëtoi jetën”.

Humbja e peshës, deadlifts dhe divorci: Çfarë mësuam nga

“Qëndrueshmërinë që ai dhe [djali i im] Angelo më kanë dhënë, askush tjetër nuk do të mund të ma jepte kurrë, veçanërisht në atë kohë në jetën time […] Dhe ai hyri dhe ishte i qëndrueshëm, personi më i qëndrueshëm që kam pasur ndonjëherë në jetë deri në atë moment.”

E pyetur nga Winfrey se çfarë mendon Konecki për albumin e saj të ri, i cili tregon dhimbjen dhe detaje për divorcin, Adele u përgjigj: “Ai e di se çfarë lloj artisteje jam, që duhet të gërmoj thellë dhe të tregoj historitë e mia.”

Humbja e peshës, deadlifts dhe divorci: Çfarë mësuam nga

Këngëtarja trajtoi gjithashtu magjepsjen e njerëzve me ndryshimet në trupin e saj që nga turneu i fundit publik në vitin 2017. Ajo konfirmoi se kishte humbur rreth 45 kg – dhe u bë një “atlete” që mund të ngrinte 77 kg në rastin më të mirë – gjatë një periudhe dyvjeçare, teksa përballej me “sulmet më të tmerrshme të ankthit” dhe i dha fund martesës.

“Vura re se sa shumë i besoja pranisë së trajnerit tim kur ndihesha kaq e humbur, por gjithashtu nuk kisha ankth kur isha në palestër. Ishte koha ime – unë kisha një plan çdo ditë kur nuk kisha plane.”

Humbja e peshës, deadlifts dhe divorci: Çfarë mësuam nga

Adele, në lidhje me gratë që janë identifikuar me peshën e saj të mëparshme dhe u ndjenë të zhgënjyera nga ndryshimi, theksoi se ajo është artiste dhe raporti që kanë njerëzit me trupin e tyre nuk është përgjegjësi e saj.

Në fund të speciales, e cila përfshinte një koncert live në Observatorin Griffith të LA, ku morën pjesë njerëz të famshëm Drake, Selena Gomez, Lizzo, Melissa McCarthy dhe Seth Rogen, Adele diskutoi për afrimin me të atin e ndjerë Mark Evans, i cili ndërroi jetë nga kanceri në maj 2021.

Varësia nga alkooli i babait dhe mungesa e tij në fëmijërinë e Adele lanë një “boshllëk” të cilin këngëtarja “padyshim që gjithmonë përpiqej ta mbushte”. Ajo i tha Winfrey-t se “vrima e hapur” ishte mbushur para se të vdiste, teksa ajo luajti albumin e ri, si dhe këngët e kaluara të cilat ai kishte shmangur t’i dëgjonte.

E pyetur nga Winfrey nëse ajo kishte frikë të tregonte detaje personale në albumin e ri, i cili thellohet te divorci, këngëtarja kujtoi frikën se disa tekste mund të ishin shumë private, “por asgjë nuk ka qenë aq e frikshme sa ajo që kam kaluar unë gjatë dy, tre viteve të fundit me dyer të mbyllura”.

MË TEPËR

Stil19 minuta më herët

Lindsay Lohan është martuar në fshehtësi

Lindsay Lohan është martuar me Bader Shammas. Aktorja dhe financieri nuk kanë ndarë detaje, por Revista People e konfirmon lajmin....

Kryesore13 orë më herët

Berisha me shqiptarët e Diasporës: PS riktheu monizmin e plotë, kontrollon 99.9% të pushteteve

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, në një bashkëbisedim me Diasporën dhe emigrantët në Zelandën e Re. Në fjalën e...

Radar18 orë më herët

Putin poshtërohet në aeroportin e Turkmenistanit, askush nuk e pret (VIDEO)

Në Turkmenistan është organizuar samiti kaspian. Aty ka marrë pjesë edhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i cili ka lënë...

Stil2 ditë më herët

Shenjat e horoskopit që gjithmonë nënvlerësohen

Ju nuk mund ta bëni atë. Është përtej mundësive tuaja. Në vend të kësaj bëni diçka më pak sfiduese. Të...

Radar2 ditë më herët

Vladimir Putin politikani më popullor në Serbi

Popullariteti i presidentit rus në Serbi është vetëm një përqindje më poshtë se ai i presidentit serb Aleksandar Vuçiç. Mes...

Sport2 ditë më herët

Pritej largimi i tij, Salah rinovon me Liverpool

Kur mendohej se rrugët mund të ndaheshin përfundimisht, siç ndodhi me partnerin e tij në sulm Sadio  Mane, Liverpool bën...

Stil2 ditë më herët

Mimi Kodheli tregon ‘sekretin’ e një martese të lumtur: Kam 35 vjet që ia hekuros ende këmishat burrit

Deputetja e PS, Mimi Kodheli ka rrëfyer ‘çelësin’ e lumturisë së martesës së saj. E ftuar në emisionin “Rudina” në...

Stil2 ditë më herët

14 mësime parash që mund të mësoni nga Beyonce

Edhe pse kantautorja njihet si një yll për shkak të muzikës së saj fuqizuese, Beyoncé Knowles e ka zgjeruar shtrirjen...

Stil2 ditë më herët

Beyonce kërkon që të lëmë punën. Kënga e re i përshtatet kulturës së dorëheqjeve masive

Kënga e re e këngëtares Beyonce, “Break My Soul” prek gjendjen e keqe të punëtorëve që ka ndihmuar një numër...

Stil2 ditë më herët

5 mësime sipërmarrjeje që mund të mësojmë nga nënat

Në këtë artikull ju sjellim 5 mësime që mësojmë nga nënat tona, si në biznes ashtu edhe në jetë, që...

Facebook