Lidhu me ne

Kryesore

‘Opozita dhe vendi drejt shkatërrimit’/ Ish-kryeministri: Rikthimet, histori suksesi! Do bëj të harrohet Berisha i dytë

‘Opozita dhe vendi drejt shkatërrimit’/ Ish-kryeministri:

Lideri historik i PD, Sali Berisha renditi arsyet se përse rikthimi i tij ndodhi pikërisht në këtë moment.

Në një fjalim tepër emocionues, Berisha theksoi se kjo ishte një thirrje për të, pasi opozita dhe vendi po shkonin drejt shkatërrimit.

Berisha: Këto 8 vite Shqipëria jo që nuk ci përpara, por bëri prapa. Sot shqiptarët marrin rrogat më të ulëta në rajon dhe kanë çmimet më të larta.

Buka kushton 80 herë më shumë se në BE, nafta me të njëjtin çmim me atë në Zyrih apo Gjenevë, vende që e kanë pagën mesatare të paktën 10 herë më të lartë se Shqipëria. Nga një vend që po thithte investime të huaja, në 8 vite u larguan njëri pas tjetrit investitorët.

Ky vend humbi 530 mijë të rinj në vende të huaja. Në një përpjekje makabër, Rama me mafian ndërkombëtare mendoi të asgjësojë opozitën. Ky është një rikthim i thirrur nga rrethanat. Cilido që thotë se është e shkuara, e ftoj të futet në këtë garë e të provojë.

 Nëse fiton besimin e demokratëve, unë do t’i shpreh besimin tim. Rikthimet në histori janë histori suksesi. Do jetë Sali Berisha i tretë, do bëjë të harrohet Sali Berisha i dytë. 

Me teper

Radar10 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar10 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil10 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil10 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar10 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar10 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil10 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil10 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil10 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil10 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook