Lidhu me ne

Kryesore

Dy qeveritë Rama-Kurti sot në Prishtinë, Berisha publikon grafikun: Pse s’ka rritje të bizneseve nga Kosova në 5 vitet e fundit në Shqipëri

Dy qeveritë Rama-Kurti sot në Prishtinë, Berisha publikon grafikun: Pse s’ka rritje të bizneseve nga Kosova në 5 vitet e fundit në Shqipëri

Dy qeveritë Rama-Kurti sot në Prishtinë, Berisha publikon

Sot do të mbahet në Prishtinë mbledhja e përbashkët mes dy qeverive, asaj të Kosovës dhe të Shqipërisë. 

Ndërsa pritet nënshkrimi i disa marrëveshjeve mes dy qeverive, kreu i PD, Sali Berisha ka rikthyer në vëmendje interesin e bizneseve nga Kosova në Shqipëri.

Teksa i referohet një grafiku për 5 vitet e fundit mbi numrin e ndërmarrjeve nga Kosova, Berisha shkruan se rritja e bizneseve nuk ka pësuar asnjë rritje.

Sipas Berishës, kjo vjen si rezultat i qëndrimit jo miqësor i Ramës ndaj Kosovës.

“Asnjë rritje te bizneseve nga Kosova ne 5 vitet e fundit ne Shqiperi. Rezultat i qëndrimit filoserb dhe jo miqësor te Edi Rames ndaj Kosovës”, shkruan Berisha.

Dy qeveritë Rama-Kurti sot në Prishtinë, Berisha publikon

Dje, kryeministri Rama ka bërë premtimin se tarifat doganore të Shqipërisë me Kosovën do të hiqen, duke filluar me ato bujqësore.

Rama ka kërkuar që edhe qeveria e Kosovës të ndërmarrë një hap të tillë.

MË TEPËR

Radar3 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil3 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil3 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil3 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil3 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil3 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil3 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Stil3 orë më herët

Pini shumë kafe për t’u dobësuar?

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar....

Stil3 orë më herët

11 shtetet me gratë me gjoksin më të madh. Kush e kryeson listën

Foto ilustruese Madhësia e gjoksit është unike për çdo grua apo vajzë dhe ky fenomen ndikohet nga shumë faktorë siç...

Stil4 orë më herët

“Fitoj 50 herë më shumë jashtë fushe”, volejbollistja profesioniste Key Alves: Pozoj për ‘OnlyFans’

Key Alves, volejbollistja profesioniste, me 2.3 milionë ndjekës në Instagram, ka rrëfyer se fiton më shumë para duke pozuar në...

Facebook