Lidhu me ne

Sport

Real Madrid është i bindur se Mbappe do të transferohet tek ata

Real Madrid është i bindur se Mbappe do të transferohet tek ata

Me 28 ditë për të kaluar derisa Kylian Mbappé të hyjë në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij me PSG, në të cilën pikë ai mund të bëjë një parakontrate me Real Madridin, ka një atmosferë sigurie absolute në Bernabéu. Madridi është i sigurt se e ka në çantë sulmuesin e Francës.

Vendosmëria e Mbappe për t’iu bashkuar Real Madridit është vendimtare

Ndjekja e Mbappe nga Madridi ka qenë një punë për gati një vit e gjysmë tani.

“Kylian e ka kokën mirë dhe kjo është arsyeja pse ai u përpoq të largohej nga PSG verën e kaluar, në mënyrë që ata të mund të paguanin një tarifë të mirë për të”, thotë një burim i klubit.

 Mbappe nuk do të rinovojë kontratën e tij me PSG

Nëse Al-Khelaifi të mund ta bindte Mbappe-n të rinovonte kontratën e tij në Parc des Princes, sulmuesi tashmë do ta kishte vënë stilolapsin në letër. Megjithatë, zemra e tij është e lidhur me kryeqytetin spanjoll dhe Real Madridi e di këtë.

Ai është i vetëdijshëm se prioriteti kryesor i PSG-së verën e kaluar, në dëm të tij, ishte të merrte Messin në Paris dhe të ndihmonte argjentinasin të merrte Topin e Artë të shtatë.

Ancelotti i emocionuar nga perspektiva e treshes së parë Mbappé-Benzema-Vinícius

Ancelotti e di se klubi e ka bërë punën e tij në përsosmëri kur bëhet fjalë për Mbappé. Një linjë sulmuese e Mbappé, Karim Benzema dhe Vinícius Júnior me siguri do të rrëmbejë shumë tituj.

Vinícius duket i sigurt se do të mbetet në të majtë, me Ancelottin i bindur se braziliani është lojtari më i mirë në botë në atë pozicion për momentin. Mbappé, i cili këtë sezon ka 16 gola dhe 16 asistime në 25 ndeshje, është gati të luaj për Realin.

Me teper

Stil6 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil6 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore6 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar20 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore20 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil20 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook