Lidhu me ne

Sport

Vlera e Benzema, ja sa fiton francezi

Vlera e Benzema, ja sa fiton francezi

Karim Benzema është një talent brezash dhe sulmuesi i Real Madrid ka qenë në krye të lojës së tij për më shumë se një dekadë tani, duke luajtur një rol të madh në një nga periudhat më të suksesshme në historinë e Los Blancos.

Duke qenë partneri i përsosur i Cristiano Ronaldos në sulm përpara se portugezi të largohej nga klubi në vitin 2018, Benzema që atëherë ka vazhduar të shtojë edhe më shumë lojën e tij duke shënuar me qëndrueshmëri më të madhe. Në tre vitet e fundit, rëndësia e tij për Real Madridin është rritur.

Sa kushton kontrata e Karim Benzemas?

Sipas The Richest, kontrata e francezit e cila zgjat deri në vitin 2023 dhe që së shpejti mund të ketë nevojë të rinovohe, e sheh atë të fitojë rreth 8.5 milionë euro në vit në Real Madrid, me pagën e tij javore që shkon në rreth 180,000 euro.

Edhe shkalla e pagës së Benzemas tregon se si ai ka qenë gjithmonë i lumtur t’i vendoste nevojat e Real Madridit përpara dëshirave të tij për të shënuar më shumë gola ose për të fituar më shumë para. Paga e tij nuk është aq e lartë sa mund të kërkonte aftësia e tij.

Marrëveshja më e madhe e Benzemas është me Adidas, me të cilin ai ka nënshkruar për më shumë se 10 vjet. Ai është gjithashtu i lidhur me Hyundai. 33-vjeçari gjithashtu mbështet EA Sports, Bwin dhe kompanitë franceze LCL dhe SFR.

Benzema është gjithashtu aktiv në botën e bamirësisë, ku shumica e punës së tij vjen me CharityStars.

Vlera neto e Karim Benzemas në 2021

Vlera neto e famshme thotë se pasuria neto e legjendës së madhe të të gjitha kohërave dhe e Real Madridit është 62 milion euro.

Me teper

Stil6 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil6 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore7 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar20 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore20 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil20 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook