Lidhu me ne

Sport

FOTO/ Futbollistët më të shtrenjtë, Serie A zhduket nga harta, listën e kryeson Mbappe

FOTO/ Futbollistët më të shtrenjtë, Serie A zhduket nga harta, listën e kryeson Mbappe

Mbappe

CIES, faqja e specializuar në analizën dhe statistikat e futbollit, ka sjell së fundmi një listë me 100 lojtarët më të shtrenjtë në qarkullim. Në këtë përllogarite futen karakteristikat personale të lojtarëve, kontratat që kanë e shumë detaje të tjera. Ajo që bën përshtypje në këtë listë është fakti që në 10 vendet e para nuk gjen asnjë lojtarë që aktivizohet në Serie A, pjesa më e madhe vijnë nga Premier League, kryeson City me tre lojtarë, Haaland, Foden, Ruben Dias. Pavarësisht se janë shumë larg emrit që përfaqësojnë në këtë listë gjejmë disa lojtarët që aktivizohen te Barcelona.

Cieds

Nuk kishte asnjë dyshim në lidhje me kreun, në vendin e pare qëndron Kylian Mbappe, një lojtar që sipas CIES vlerësohet me 205,6 milionë euro. Në vendin e dytë renditet Vinicius i Real Madrid, braziliani vlerësohet me 185,3 milionë euro. Podiumin e lojtarëve më të shtrenjtë e mbyll Erling Haaland me 152,6 milionë euro.

foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri

Pedri, De Jong dhe Ferran Torres janë te lojtarët e Barcelonës që bëjnë pjesë në këtë top 10. Për të gjetur një lojtarë të shtrenjtë që aktivizohet në Serie A duhet të shkojmë në vendin e 11-të ku renditet Lautaro Martinez me 106,7 milionë euro. Lojtari më i shtrenjtë i Milan, sipas CIES është Theo Herandez që renditet në vendin e 46-të me 71,3 milionë euro.

MË TEPËR

Radar4 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil4 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil4 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil4 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil4 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil4 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil4 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Stil4 orë më herët

Pini shumë kafe për t’u dobësuar?

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar....

Stil4 orë më herët

11 shtetet me gratë me gjoksin më të madh. Kush e kryeson listën

Foto ilustruese Madhësia e gjoksit është unike për çdo grua apo vajzë dhe ky fenomen ndikohet nga shumë faktorë siç...

Stil4 orë më herët

“Fitoj 50 herë më shumë jashtë fushe”, volejbollistja profesioniste Key Alves: Pozoj për ‘OnlyFans’

Key Alves, volejbollistja profesioniste, me 2.3 milionë ndjekës në Instagram, ka rrëfyer se fiton më shumë para duke pozuar në...

Facebook