Lidhu me ne

Stil

Dallimi mes kremerave BB, Cc dhe Dd

Dallimi mes kremerave BB, Cc dhe dd

Krema BB (ang. Beauty balm) është shpikur nga dermatologia gjermane Dr. Christine Schrammek në vitin 1960.
Pothuajse të gjitha markat prodhuese të grimit kanë lansuar në treg Bb kremat për të zëvendësuar serumet, hidratuesit, bazën e grimit, sherkun dhe kremerat për mbrojtjen nga rrezet ultra violete.
Mund të përdoret i vetëm si hidratues dhe krem zbutës, mbi serum dhe bazë si sherk, nën pudër të thatë duke u bazuar në atë se sa doni të mbuloni shenja në fytyrën tuaj. Zakonisht përdoret për lëkurë normale dhe të thatë dhe nuk preferohet për lëkurë të yndyrshme dhe me tendencë për akne. Për rezultate më të mira përdorni Bb kremë që përmban glicerinë, niacinimide dhe Spf 15.

Krema Cc (ang. Complete corrections cream) ofron më shumë mbulesë të shenjave se kremat BB dhe gjithashtu ka efektin anti-rudha. Kremërat Cc në mënyre efektive mbulojne skuqjet dhe hiperpigmentimet.
Kërkoni kremin Cc me përmbajtje të Niacinimides dhe vitaminave B dhe E për ti dhënë lëkurës tuaj freski dhe pamje rinore. Poashtu, ka rëndesi t’a zgjedhni kremën me faktor mbrojtës nga dielli me më së paku 15 SPF.
Preferohet për lëkurë të yndyrshme dhe me tendencë për shfaqje të akneve.

Krema DD (ang. Daily defense) është ndërthurje e të gjithë përbërësve të BB dhe CC kremërave dhe plus ka përmbajtje anti-rudha që ndihmojnë në zbutjen dhe mbulimin e rrudhave të dukshme.transmeton Femrasot.com

MË TEPËR

Kryesore26 minuta më herët

Kryemadhi: Rama është kryetari i skemës së inceneratorëve, Veliaj avokati, paratë janë në llogarinë e Zotos

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi deklaroi në emisionin “Open” se kreu i skemës së inceneratorëve është Edi Rama ndërsa avokati...

Radar31 minuta më herët

Të moshuar ‘milionerë’ nga inceneratorët/ “Shtet i degjeneruar”, Lubonja: Qeveria me ca kompani përdorin njerëz në prag vdekje për të vjedhur paratë e shqiptarëve

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar në rubrikën “Opinion” në News24 takimin e kryeministrit Edi Rama në Amsterdam me homologun holandez...

Radar48 minuta më herët

Denoncimi i Berishës: Nafta në Shqipëri po shitet më shtrenjtë se në Gjermani (FOTO)

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka dënuar rritjen e çmimit të naftës nga bordi i Edi Ramës. Berisha shkruan...

Radar1 orë më herët

Malltezi: Për inceneratorin e Fierit u vodhën 15 mln euro për dy javë

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Jamarbër Malltezi deklaroi` në ‘Task Forcë’ në SYRI TV se inceneratorët vetëm brenda 2...

Radar5 orë më herët

“Mbrëmë e kam parë në televizor, jam pa gjumë gjithë natën”- Pas zonjës Haxhire flet edhe “pronarja” tjetër e inceneratorëve Ruzhdije Meta (INTERVISTA)

Pas historisë së zbuluar dje të 95-vjeçares Haxhire Gurakuqi, me “biznes 30 milionë dollarë” në Lezhë, një tjetër e moshuar...

Stil5 orë më herët

Rihanna, miliarderja më e re në Amerikë

Rihanna së fundmi hyri në listën vjetore të Forbes të femrave më të pasura të vetë-bëra në Amerikë për të...

Stil5 orë më herët

Libri i ri zbulon se Lady Diana ishte marrëzisht e dashuruar në këngëtarin e njohur George Michael

Edhe pse kanë kaluar 25 vite që kur u nda nga jeta, Lady Diana vazhdon të zgjojë interes të madh...

Radar5 orë më herët

Gazetari i majtë: Do jem në protestën e 7 korrikut! Do iki nga Shqipëria nëse situata nuk ndryshon

Gazetari që njihet në publik si mbështetës i ideve të majta, Ben Andoni ka bërë thirrje që njerëzit të dalin...

Radar9 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil9 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Facebook