Lidhu me ne

Stil

10 këshilla që fytyra juaj të jetë e bukur

10 këshilla që fytyra juaj të jetë e bukur

Fytyrë e përkryer: zbato këshillat tona, që mund të realizohen në kushtet e shtëpisë. për të qënë e bukur natyralisht.

 • Kremin për fytyre vendosni të pakten 15 minuta pas larjes së fytyres, sepse shtresa e kremit në fytyrë të lagur e prish termo-rregullimin natyral.
 • Kur bëni piling në fytyre, asnjëherë mos e kapni lëkurën rreth syve. Kjo do t’a hollojë lëkuren e hollë.
 • Ajri i thatë në hapësirat e mbyllura dhe temperatura e ulët e ajrit jashtë nuk ndikojnë mirë në lëkuren tuaj. Prandaj, duhet të përdorni serume për fytyrë, që depertojnë në shtresat më të thella për shkak sasisë së rritur. Në këtë mënyrë fytyra njëkohësisht ushqehet dhe hidratohet.
 • Në mëngjes, kur do të zgjoheni, mbushni qafen dhe fytyren me akull. Kjo do t’a freskoje lëkuren.
 • Nëse keni probleme me pjesën rreth syve, kemi këshillë për ju. Vendosni dy lugë të vogla të metalit dhe lërini pesë minuta. Pastaj, nxirrini dhe me kujdes vendosini deri të sytë. Pas disa sekondave do të dukeni të fresket.
 • Maska të përkryera për kujdes të fytyres janë ato me bazë mjalti dhe vaj ulliri. Mund t’i perzini dy perberje me sasi te njejta ose t’i perdorni veç e veç – maskë vetem prej mjalti ose vetem prej vaj ullirit. Secilen prej kësaj maske vendoseni në fytyre të pastruar, e lini të qëndrojë vetem 15 minuta, dhe pastaj e shpërlani. Menjëherë ndjehet dallimi, apo jo?
 • Grave mbi 25 vjeç u nevojitet masazh i përditshem i fytyres. Pesë minuta në ditë me kujdes shtypeni fytyren me majat e gishtave. Ajo do t’a permiresoje qarkullimin, dhe do të jetë parandalim i shkëlqyeshem në krijimin e rrudhave.
 • Keni kujdes në përzgjedhjen e prodhimeve të kozmetikes. Zgjidhni ato që përmbajnë vitamina E. Ai është antioksidues i fortë që përshtatet çdo tipi të lëkures dhe është i shkëlqyeshëm në luften kundër plakjes.
 • Largimi i qimeve të vetullave me ndihmen e piskatores shkakton pickim të dhimbshem. Per dhimbje me te vogel, praktikoni njerën nga këto keshilla.
 • Lyeni vendin që duhet t’a trajtoni me krem, lëreni të veproje pak, pastaj e fshini tepricen që të mos ju rrëshqasë piskatorja. Opsioni i dytë është me akull dhe jeni të gatshme për të hequr qimet.
 • Të gjitha maskat për fytyre veprojnë me intensivisht nëse para tyre i bëni fytyres trajtim me avull. Nëse keni fytyrë të butë dhe të ndjeshme, mos bëni trajtim me çaj të vluar kamomili, por vini kompresa të nxehta.

Me teper

Stil3 minuta më herët

Lëngu i domates, ajo çfarë i duhet trupit për të luftuar kolesterolin

Ne të gjithë e dimë sa e dobishme është domatja për organizmin. Për të shqyrtuar të gjitha efektet e dobishme...

Stil13 minuta më herët

Kalush Ochestra nxjerr në ankand trofeun e Eurosong, paratë do shkojnë për Ukrainën

Grupi ukrainas Kalush Orchestra, që fitoi Eurovision Contest 2022, do të nxjerrë në ankand trofeun e fituar. Paratë do të...

Stil20 minuta më herët

5 gjërat e rëndësishme që duhet të dini para se të blini produkte kozmetike për fytyrën

Të gjithë ne dëshirojmë një lëkurë të lëmuar si mëndafsh me një shkëlqim të shëndetshëm, apo jo? Por, si individ,...

Radar27 minuta më herët

“Shumë i lumtur që e takova”, Veliaj me djalin e George Soros (Foto)

X Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj është takuar në New York me djalin e George Soros Kryebashkiaku i Tiranës Erion...

Kryesore43 minuta më herët

Amerikani dhe rinia shqiptare !

Dollarët janë të mirë Shijen e tyre e njohin sidomos amerikanët Lobohet me dollarë Amerikani vendos kollare U thotë fëmijëve...

Stil57 minuta më herët

3 shenjat e Zodiakut që e kanë marrëdhënien me nënën më speciale se kushdo

Të gjithë e kanë marrëdhënien speciale me nënën, por këto 3 shenja mbajnë kampion. E duan të përditshëm kontaktin me...

Stil1 orë më herët

Fëmijët vegjetarianë apo ata që hanë mish/ Kush rritet më shpejt!

Numri i njerëzve që kalojnë në konsumimin e dietave me bazë bimore po rritet në mbarë botën. Gjatë viteve të...

Stil1 orë më herët

4 rregulla në një intervistë pune që të gjithë duhet t’i dinë!

Si kandidat, shpesh ndiheni sikur jeni në errësirë ​​kur përfundon një intervistë pune. Çfarë menduan vërtet për ju ? A...

Kioske1 orë më herët

Amerikani dhe rinia shqiptare !

Dollarët janë të mirë Shijen e tyre e njohin sidomos amerikanët Lobohet me dollarë Amerikani vendos kollare U thotë fëmijëve...

Stil2 orë më herët

Ushqimet që nuk duhet t’i kombinoni kurrë me njëra-tjetrën

Zakonisht për t’i bërë pjata tona më të shijshme kombinojmë dy ose më shumë artikuj ushqimorë. Megjithatë, ka disa ushqime...

Facebook