Lidhu me ne

Radar

Berisha: SPAK është bërë SKAPI. Ja çfarë ndodhi në darkën Basha, Veliaj dhe Balla

Ish-Kryeministri Sali Berisha e lidhi publikimin e të dhënave sensitive të qytetarëve me takimin e zhvilluar 3 ditë më parë, të ndërmjetësuar nga Irfan Hysenbelliu, kanë darkuar bashkarisht Lulzim Basha, Erion Veliaj dhe Taulant Balla.

Berisha tha se ata u përpoqën ta paraqesin si ngushëllim, por në fakt ishte një darkë.

“Kanë pirë raki skrapari, madje e kanë tharë shishen”, u shpreh Berisha. Sipas tij, ata kanë shkuar fshehurazi, Irfani u përpoq ti maskonte, por prapë i dekonspiroi.

“Irfani u bë si Nar Koka, në darkën e ngjalave, dhe i bashkoi të tre bashkë. Darka i kushtoi bashkëpunimin mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës dhe hedhja në treg e të dhënave sensitive, ka lidhje me largimin e vëmendjes nga skandali i inceneratorëve, nga kjo darkë sekrete, nga skandale të tjera”, tha Berisha.

Sipas tij, këta përdorën metodën e plasjes së bombës në fjalë, për të shuar ato skandalet apo zhurmën e shkarkimit të Lulzim Bashës nga 44 mijë anëtarët e PD.

Berisha tha se e gjithë kjo ndodh pasi ata e dinë që në këtë vend nuk ka drejtësi, pasi SPAK është bërë SKAPI.

“Nëse në një vend tjetër do të kishte ndodhur ky skandal, Kryeministri do kishte ikur me ceremoni. Unë vetë do të jepja dorëheqjen”, tha Berisha.

Sipas tij, grupet kriminale nuk kanë më nevojë të paguajnë për shënjestrat e tyre, tani i kanë në tabela.

Me teper

Stil6 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil6 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore7 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar20 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore20 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil20 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook