Lidhu me ne

Stil

Kuriozitete! Ata që bëjnë më shumë seks kanë këto arritje në jetë

10 Signs You and Your Partner Are a Great Match | Women's Health

Përse disa meshkuj kanë karrierë më të suksesshme, një partnere të zgjuar dhe të bukur, një familje të shëndoshë, dhe të ardhura më të larta?! Kjo është një pyetje që shpesh futet në diskutime dhe merr përgjigje të ndryshme, por së fundmi një studim gjerman i kryer nga Labor & Independent Economic Research, ka dëshmuar se meshkujt që bëjnë më shpesh seks janë më të suksesshëm dhe fitojnë më tepër para. Studiuesit e këtij kërkimi , i pari në llojin e vet, kanë marrë në shqyrtim 7,500 individëve të moshës 26 deri 50 vjet, pavarësisht jetës së tyre seksuale dhe të ardhurave ekonomike. Në fund të këtij procesi, studiuesit kanë dalë në përfundimit se meshkujt që bëjnë më shpesh seks janë më të suksesshme dhe kanë fitime ekonomike më të larta se të tjerët. Kjo vjen pasi meshkujt që nuk bëjnë shpesh seks janë më të vetmuar e bien më shpesh në depresion ndërsa ata të cilët janë aktive më shumë se 3 apo 4 herë në javë, dalin më shpesh, janë më sharmante dhe më të motivuar për një jetë të mirë jo vetëm seksuale por në përgjithësi.

Me teper

Stil1 ditë më herët

Pse keni puçrra edhe pas të tridhjetave?

Nëse jeni të irrituara nga njollat që keni menduar se do të linit pas në vitet adoleshente, nuk jeni vetëm....

Stil1 ditë më herët

Çfarë është Dubai Porta Potty!

Nga java e kaluar fjalët kyçe si ” Dubai Porta Potty TikTok ” janë ndër më të kërkuarat. Që kur...

Stil1 ditë më herët

Kilet e tepërta shkaktojnë kancer

Pesha e tepërt është përgjegjëse për pothuajse 4% të kancerave në të gjithë botën dhe kjo përqindje do të rritet...

Stil1 ditë më herët

5 zakone të përditshme për të jetuar sa më gjatë

Respektimi i disa zakoneve të shëndetshme dhe një mënyrë jetese që plotëson kërkesat e shëndetit mund të shtojnë vite në...

Stil1 ditë më herët

Si u dobësua Kim Kardashian 7 kilogramë në tre javë që të hynte në fustanin e Marylin Monroe!

  Pasi befasoi publikun me pamjen e saj e veshur me fustanin e Marylin Monroe në Met Gala, Kim Kardashian...

Stil1 ditë më herët

Gjethet e dafinës, benefitete e përdorimit për flokët, lëkurën dhe gjakderdhjen

Dafina ka në përmbajtjen e saj një nivel të lartë të mineraleve si bakri, kaliumi, kalcium, mangani, hekuri, zinku dhe...

Stil1 ditë më herët

Beteja e gabuar me kilogramët/ Rënia e shpejtë në peshë dëmton shëndetin

Për të veshur fustanin ikonik, 60 vjeçar të Merylin Monroe-s, influencerja me famë botërore Kim Kardashian tregoi, se u desh...

Stil1 ditë më herët

Javët e para të shtatzanisë. Çfarë duhet të bëni?

Javet e para te shtatzanise. Cfare duhet te beni? Javët e para të shtatzanisë janë të vështira por edhe të...

Stil1 ditë më herët

Efektet që ka stresi në shtatzani te bebi

Efektet qe ka stresi ne shtatzani te bebi A mund ta dëmtojë bebin stresi gjatë shtatzanisë? Nëse gjendeni në situatë...

Stil1 ditë më herët

Lindja e parakohshme, çfarë duhet të dini rreth saj

Lindja e parakohshme, cfare duhet te dini rreth saj Cfarë nënkuptojmë me lindje të parakohshme? Lindje e parakohshme apo ndryshe...

Facebook