Lidhu me ne

Kritike

Po vidhet si për ditë, si për natë, realiteti është dramatik

Po vidhet si për ditë, si për natë, çdo herë vetëm vidhet. Ne po flasim, denoncojmë sa mundemi, por realiteti është dramatik

Ish-drejtoresha e Tatimeve Briseida Shehaj, në intervistë me Skype në emisionin Këndi i Pano Sokos në Syri Tv, foli për situatën ekonomike në vend.

Shehaj thekson se kjo qeveri do të bëjë vetëm koncensione. Ajo shtoi se çmimet janë vetëm duke u rritur nga dita në ditë.

“Ne nuk dimë të bëjmë buxhet, buxheti i shtetit është sikur ajo e një familje. Këta janë sikur e ke babanë pijanec e bëjnë vetëm koncensione. Me këta vetëm rriten çmimet. Ne jemi vend që kemi çdo gjë me import.

Edhe kur u bë aksioni për informalitetin, dogana nuk mori pjesë fare e çdo kërkohej tek Tatimet, sepse nuk bëhet analizë. Po vidhet si për ditë, si për natë, çdo herë vetëm vidhet. Ne po flasim, denoncojmë sa mundemi, por realiteti është dramatik”, deklaroi Shehaj.

Vazhdo leximin

Me teper

Stil6 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil6 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore7 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar20 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore20 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil20 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook