Lidhu me ne

Radar

Intervista e Yuri Kim/ Andi Bushati: Konfirmoi standardin e dyfishtë për të cilën e akuzojnë

Gazetari dhe analisti Andi Bushati, e ka cilësuar intervistën e ambasadores Yuri Kim në ‘Now’ me Erla Mhillin, si konfirmim të qartë të akuzave që shpesh i bëhen asaj në shqipëri.

Në postimin e tij në Facebook, Bushati shkruan se intervista e Kim nuk solli asnjë suprizë nga sa ajo sillet ccdo ditë në politikën shqiptare, pasi kur i kërkon të flasëpër palën që do të brojë ruan standardet, por kur bëhet fjalë për ata që do të godasë, i harron skrupujt diplomatikë.

Sipas Bushatit, Kim tani po kërkon vetë të dalë në media për të konfirmuar standarin e dyfishtë për të cilin e akuzojnë.

Postimi i Bushatit:

Ambasadore me bazike hiperfuqia nuk ka sjelle ndonjehere ne kete vend.

Kur pyetet per mekatet e pales qe do te mbroje, ruan standartin “s’ me takon mua te komentoj”, kur duhet te godase, i haron keto skrupuj diplomatike.

Pra, kerkon vete te dale ne nje interviste, per te konfirmuar standartin e dyfishte per te cilin e akuzojne

Me teper

Kryesore10 orë më herët

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja...

Aktualitet10 orë më herët

Veliaj ” masakron” tironsit/ Gjobiten 1 mijë qytetarë brenda ditës në Tiranë

Në tre mujorin e parë të këtij viti, Policia Bashkiake në Tiranë ka gjobitur në total 92000 automjete. Këto shifra...

Radar10 orë më herët

Agron Kapllanaj i pallateve të 5 Majit: Falanderoj SHBA që na dha mundësinë të njihnim Berishën

Agron Kapllanaj, i cili u komandua nga Lulzim Basha si kreu i degës së PD në Fier, dhe që u...

Radar11 orë më herët

Berisha fushatë në Shkodër: Diamant i fitores së 6 marsit, nuk u pajtua me një Shqipëri pa opozitë

Pas Lezhës, ish-kryeministri Sali Berisha u ndal në Shkodër për të zhvilluar fushatën për kryetar të Partisë Demokratike në procesin...

Stil13 orë më herët

Kuriozitete / 10 purot më të mira në botë

Cigar Aficionado ka renditur 25 purot më të mira të vitit 2020. Pasi i shijuan pa ua ditur markën, rreth...

Stil13 orë më herët

Sa orë gjumë duhet të flemë? Pse gjithçka varet nga mosha

A e gjeni ndonjëherë veten duke dremitur në tryezën tuaj të punës, edhe pas asaj që mendonim se ishte një...

Gatime13 orë më herët

Si të bëjmë bukë shtëpie ? Receta e bukës nga e cila mund të hani sa të doni

Dhe aspak nuk na çudit që kjo bukë nuk përmban fare drithëra.Steven Gundry, nga Nebraska, autor i librit “Paradoksi i...

Stil13 orë më herët

Si ta kuptoni që keni të bëni me një sociopat? 5 shenjat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Nëse keni takuar një sociopat në jetën tuaj, si në të tashmen, apo edhe të kaluarën, ka shumë gjasa që...

Gatime13 orë më herët

Çfarë të gatuaj sot? Ju tregojmë recetën e japrakëve, recetë e veçantë dhe tradicionale…

Japrakët ose dollmat me gjethe rrushi është një nga recetat me të veçanta të kuzhinës ballkanase. Shija e saj karakteristike...

Kryesore13 orë më herët

Berisha nga Lezha: Censura, kërcënimet dhe propaganda nuk e ndalon dot opozitën e vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me fushatën zgjedhore në javën e zgjedhjeve për kreun e ri të PD që do të...

Facebook