Lidhu me ne

Sport

Safet Gjici: Kukësin tani do e ndjekë një fat i madh, sepse stadiumin na e inaguroi Zaho

Safet Gjici: Kukësin tani do e ndjek një fat i madh, sepse stadiumin

Safet Gjici, kryetari i bashkisë i Kukësit dhe presidenti i nderit i klubit të futbollit, ka qenë sot në lidhje direkte në ”Sport News Plus” në ”News 24” për të komentuar inaugurimin e stadiumit të ri të qytetit të tij, por edhe paraqitjet e skuadrës.

Ai e ka cilësuar me fat inaugurimin e veçantë të këtij impianti me djalin e kryeministrit të pranishëm, ndërsa ka lëshuar një ”kërcënim” në distancë për ekipin nëse nuk siguron Europën.

“Unë e kam besuar që kur më dha fjalën kryeministri që do bëjmë stadiumin e Kukësit. Padiskutim që ka pasur shumë skeptikë që nuk e besonin e thoshin që është një premtim fushate, etj. Më në fund e inauguruam edhe pse pandemia apo tërmeti kishte ndikimin e vet për vonesën. Ne arritëm që të  bëjmë punë për Kukësin, kuksianët dhe futbollin shqiptar në tërësi me këtë stadium me të gjithë standardet.

Kryeministri ishte me Zahon, ajo ishte qershia mbi tortë që e inauguroi me të. Besoj se do të jemi me fat se është inauguruar me Zahon që kur iu hoq mbulesa te dera dhe shkelmimi i topit në fushë. E falënderoj kryeministrin edhe si babai i Zahos se na e solli në Kukës.

Kukësi inaguron stadiumin e ri, në fushë zbret edhe djali i vogël i Ramës,  Zaho

Zaho ishte shumë i afrueshëm me kuksianët, ka bërë foto, video, ka dalë në fushë e luajti topin. Kuksianët treguan që janë mikpritës të mëdhenj dhe e patë që shkoi mirë inaugurimi deri në fund dhe ndeshja. Me erdhi si surprizë që Zaho zbriti në fushë, por i takonte atij të gjuante topin dhe besoj që bëmë mirë.

Stadiumi jo vetëm që realizoi ëndrrën e madhe pas 92 vitesh, po bëjmë stadium që për herë të parë ekipi të luajë në shtëpinë e vet me standarde europiane. Impakti nuk është vetëm për fushën e blertë, ajo që më intereson mua është zhvillimi i kuksianëve në aspektin ekonomik. E patë që ishin mbi 7 mijë vetë dhe imagjinoni çfarë zhvillimi ka Kukësi dhe të mirat që mbërrijnë në Kukës. Qoftë një kafe e ujë të pinë, kuptohet çfarë qarkullimi vlere monetare ka, ndeshjet edhe sjellin zhvillim. Apo edhe në Ligën e Kampioneve a Konferencës, padyshim stadiumi ndihmon për zhvillimin ekonomik të kuksianëve.

FOTO LAJM: Zaho Rama shkelmon topin e parë në stadiumin e ri të Kukësit -  Sport

Rama-Duka? Nuk pashë gjë të ftohtë mes tyre në Kukës, madje kanë biseduar për investime në stadiume të tjera, unë kam qenë pjesë e bisedave dhe kam parë bashkëpunim të mirë, nuk kam parë ftohtësi me njëri-tjetrin. Besoj se ka qenë një bashkëpunim i shkëlqyer i qeverisë me Federatën, vetëm në kohën e Ramës janë bërë kaq shumë, janë ndërtuar 4 impiante me standarte europiane”, u shpreh Gjici.

Inagurohet stadiumi i Kukësit, Rama dhe Duka me bluza të personalizuara, i  pranishëm dhe Zaho - GIJOTINA

Me teper

Kryesore11 orë më herët

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja...

Aktualitet11 orë më herët

Veliaj ” masakron” tironsit/ Gjobiten 1 mijë qytetarë brenda ditës në Tiranë

Në tre mujorin e parë të këtij viti, Policia Bashkiake në Tiranë ka gjobitur në total 92000 automjete. Këto shifra...

Radar11 orë më herët

Agron Kapllanaj i pallateve të 5 Majit: Falanderoj SHBA që na dha mundësinë të njihnim Berishën

Agron Kapllanaj, i cili u komandua nga Lulzim Basha si kreu i degës së PD në Fier, dhe që u...

Radar11 orë më herët

Berisha fushatë në Shkodër: Diamant i fitores së 6 marsit, nuk u pajtua me një Shqipëri pa opozitë

Pas Lezhës, ish-kryeministri Sali Berisha u ndal në Shkodër për të zhvilluar fushatën për kryetar të Partisë Demokratike në procesin...

Stil13 orë më herët

Kuriozitete / 10 purot më të mira në botë

Cigar Aficionado ka renditur 25 purot më të mira të vitit 2020. Pasi i shijuan pa ua ditur markën, rreth...

Stil14 orë më herët

Sa orë gjumë duhet të flemë? Pse gjithçka varet nga mosha

A e gjeni ndonjëherë veten duke dremitur në tryezën tuaj të punës, edhe pas asaj që mendonim se ishte një...

Gatime14 orë më herët

Si të bëjmë bukë shtëpie ? Receta e bukës nga e cila mund të hani sa të doni

Dhe aspak nuk na çudit që kjo bukë nuk përmban fare drithëra.Steven Gundry, nga Nebraska, autor i librit “Paradoksi i...

Stil14 orë më herët

Si ta kuptoni që keni të bëni me një sociopat? 5 shenjat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Nëse keni takuar një sociopat në jetën tuaj, si në të tashmen, apo edhe të kaluarën, ka shumë gjasa që...

Gatime14 orë më herët

Çfarë të gatuaj sot? Ju tregojmë recetën e japrakëve, recetë e veçantë dhe tradicionale…

Japrakët ose dollmat me gjethe rrushi është një nga recetat me të veçanta të kuzhinës ballkanase. Shija e saj karakteristike...

Kryesore14 orë më herët

Berisha nga Lezha: Censura, kërcënimet dhe propaganda nuk e ndalon dot opozitën e vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me fushatën zgjedhore në javën e zgjedhjeve për kreun e ri të PD që do të...

Facebook