Lidhu me ne

Sport

Sa para fitoi Tirana nga titulli kampion

Sa para fitoi Tirana nga titulli kampion

Bardheblutë fituan kampionatin, pasi mposhtën Partizanin me rezultatin 2-1, në stadiumin “Elbasan Arena”.

Ky është titulli i 26-të kampion që skuadra e kryeqytetit fiton. Klubi është shpërblyer për fitoren, duke marrë nga Federata Shqiptare e Futbollit një çmim prej 100 milionë lekë të vjetra, si dhe 150 milionë lekë nga Bashkia e Tiranës.

Pastaj vijnë paratë e garantuara nga Europa dhe nuk janë pak. Në rastin më të keq, nëse Tirana eliminohet direkt nga Liga e Kampioneve dhe Liga e Konferencës, do të përfitonte 810 mijë euro nga UEFA.

Me teper

Stil3 orë më herët

Këngë për fëmijë / Kënga ” Në Tropik ” me tekst

Mbreme isha e lodhurkisha edhe mamane,pa bere mire detyratm’zuri gjumi ne divan. Duke fluturuarmbi nje qukapik,krejt une e hutuare pashe...

Stil3 orë më herët

Arif Vladi – Marshi I UÇK-së / Kënga dhe teksti

ARIF VLADI – MARSHI I UÇK-SË LYRICS Oj Kosovë o djep lirieÇdo kulm shpie nji bajarakUÇK-ëja t’paska hijePër atdhe po...

Stil3 orë më herët

Regjimi i duhur ushqimor për diabetikët

Ushqimi: Dieta e duhur është kritike për parandalimin dhe trajtimin e të dy llojeve të diabetit, sidomos për diabetin Tipi II....

Kioske3 orë më herët

A mundet Edi Rama ? A mundej George Foreman ?

Ideja se Edi Rama është shumë i fortë, është mendim i promovuar nga mediat e Edi Ramës Edi Rama do...

Radar4 orë më herët

Lajmet e fundit: Si është situata në Ukrainë

PHOTO CREDITS: STATE EMERGENCY SERVICES/REUTERS · Dhjetra njerëz dyshohet se kanë vdekur pasi bombat ruse goditën një shkollë në fshatin Bilohorivka...

Stil4 orë më herët

Ç’kuptim ka *vdekja* në ëndrra?

Si fillim duhet të dini që s’ka vend për panik nëse dje në ëndërr patë sikur ndërruat jetë ju apo...

Stil4 orë më herët

Shihni ëndrra për shtatzëninë? Ja çfarë mund të nënkuptojnë

PHOTO CREDITS: GETTY IMAGES Ëndrrat mund të jenë një vështrim interesant dhe informues në nënndërgjegjen tonë. Çfarë kuptimi kanë ëndrrat...

Stil4 orë më herët

Personat mbipeshë, të rrezikuar nga këto 11 lloje kanceri

Përshtati në shqip: Blertina Koka / Shëndeti Online dhe gazeta ‘Shëndet+’ Obeziteti rrit rrezikun e zhvillimit të 11 llojeve të...

Stil4 orë më herët

Zbuloni çfarë ndodh me qafën tuaj nëse shikoni shumë celularin…

Varësia nga mediat sociale nuk dëmton vetëm produktivitetin por është e dëmshme edhe për qafën: qëndrimi i ngjitur pas celularit...

Stil4 orë më herët

Si festohet festa e Sulltan Nevruzit ?

Festa e Sulltan Nevruzit/ Si njihet ndryshe dhe çfarë duhet të bëni sot 21 marsi shënon fillimin e pranverës, po...

Facebook