Lidhu me ne

Kioske

Është ringritur pas çdo rrëzimi!

Është ringritur pas çdo rrëzimi!

Është ringritur pas çdo rrëzimi!

Nga Luçiano Boçi 

Mos u ngazëlleni më kot të dashur scribë rrjetesh, megafonë të dalë mode, eunukë politikë!

Rënia nuk është gjendje. 

Për të ajo ka qenë thjeshtë lëvizje.

Mos harroni:

Fuqia e tij ka qenë gjithmonë aftësia për t’u ringritur më i fortë pas çdo rrëzimi të pësuar. 

Lexojeni historinë:

Në 1992 pas 1991, në 2005 pas 1997, dhe tani pas 2013-tës.

Ndërsa sot ai rrëzim pengese rasti vetëm ilustroi se ngritja e tij është e pandalshme.

Pas tij jo më kot erdhi fjala në tërë përshfaqjen e saj. 

E plotë. 

E paekuivok. 

E skanduar me kuptim.

Bindëse për një aksion politik me platformë, vizion dhe shpirt opozitarizmi. 

Që forcën e merr nga ringritja.

Që gjallërinë e merr nga anëtarësia.

Që kthjelltësinë e merr nga vota.

E saktë në skandim, në ide politike, në përçim, ajo fjalë ishte ngrtitja me e qartë që u shpërnda në shkallët e elektrizimit të sallës.

Opozitarizmi u nis me vrull në misionin e pakthyeshëm.

Bashkangjitja me të e të gjithëve atyre që e duan vendin, familjen e PD është e pashmangshme.

Vrapimi i koreve pa formë e zë, për t’u kapur pas fatit të pengesës, i bën ata sot peng të mjerimit politik.

Ringritja ushtoi në atë sallë!

Simbolika natyrale e rënies nga pengesat, pas së cilës erdhi ringritja, vetëm sa e zbukuroi rithemelimin!

Me teper

Kryesore11 orë më herët

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja...

Aktualitet11 orë më herët

Veliaj ” masakron” tironsit/ Gjobiten 1 mijë qytetarë brenda ditës në Tiranë

Në tre mujorin e parë të këtij viti, Policia Bashkiake në Tiranë ka gjobitur në total 92000 automjete. Këto shifra...

Radar11 orë më herët

Agron Kapllanaj i pallateve të 5 Majit: Falanderoj SHBA që na dha mundësinë të njihnim Berishën

Agron Kapllanaj, i cili u komandua nga Lulzim Basha si kreu i degës së PD në Fier, dhe që u...

Radar11 orë më herët

Berisha fushatë në Shkodër: Diamant i fitores së 6 marsit, nuk u pajtua me një Shqipëri pa opozitë

Pas Lezhës, ish-kryeministri Sali Berisha u ndal në Shkodër për të zhvilluar fushatën për kryetar të Partisë Demokratike në procesin...

Stil13 orë më herët

Kuriozitete / 10 purot më të mira në botë

Cigar Aficionado ka renditur 25 purot më të mira të vitit 2020. Pasi i shijuan pa ua ditur markën, rreth...

Stil14 orë më herët

Sa orë gjumë duhet të flemë? Pse gjithçka varet nga mosha

A e gjeni ndonjëherë veten duke dremitur në tryezën tuaj të punës, edhe pas asaj që mendonim se ishte një...

Gatime14 orë më herët

Si të bëjmë bukë shtëpie ? Receta e bukës nga e cila mund të hani sa të doni

Dhe aspak nuk na çudit që kjo bukë nuk përmban fare drithëra.Steven Gundry, nga Nebraska, autor i librit “Paradoksi i...

Stil14 orë më herët

Si ta kuptoni që keni të bëni me një sociopat? 5 shenjat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Nëse keni takuar një sociopat në jetën tuaj, si në të tashmen, apo edhe të kaluarën, ka shumë gjasa që...

Gatime14 orë më herët

Çfarë të gatuaj sot? Ju tregojmë recetën e japrakëve, recetë e veçantë dhe tradicionale…

Japrakët ose dollmat me gjethe rrushi është një nga recetat me të veçanta të kuzhinës ballkanase. Shija e saj karakteristike...

Kryesore14 orë më herët

Berisha nga Lezha: Censura, kërcënimet dhe propaganda nuk e ndalon dot opozitën e vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me fushatën zgjedhore në javën e zgjedhjeve për kreun e ri të PD që do të...

Facebook