Lidhu me ne

Stil

Shtatzënia dhe deti: Gjithçka që duhet të dini

Një nga pyetjet më të zakonshme që një grua shtatzënë ka gjatë verës është nëse mund të notojë në det. Kur shtatzënia është normale, larja nuk është e ndaluar. Sigurisht, ai që do të të japë ok-në e fundit për të notuar, është gjinekologu yt.

Sidoqoftë, ka disa gjëra themelore për të cilat një grua shtatzënë duhet të ketë kujdes kur shkon në det. Shikoni më poshtë:

Shmangni temperaturat shumë të ulëta, ujin e trazuar dhe të ndotur.

Kini kujdes nga ekspozimi në diell, sepse lëkura e gruas shtatzënë është jashtëzakonisht e ndjeshme. Preferoni të uleni në hije.

Ekspozimi i zgjatur ndaj rrezatimit ultraviolet mund të shkaktojë djegie.

Sigurohuni që të vizitoni një plazh që e dini se është i certifikuar të jetë i pastër, për të shmangur infeksionet.

Mos notoni për orë të tëra. Sigurisht, kjo varet edhe nga muaji i shtatzënisë.

Rinovoni kremin tuaj kundër diellit shumë rregullisht, edhe kur uleni në hije

Keni me vete shishe uji.

Vish kapelën edhe kur noton.

Sapo të dilni, ndërroni menjëherë rrobat e lagura të lagura me një të thatë.

Shmangni detin nga ora 11-15.00.

MË TEPËR

Stil8 orë më herët

Çfarë është Social Media Marketing?

Fakti që mediat sociale i referohen faqeve të internetit që lehtësojnë komunikimin e përmbajtjes së krijuar nga përdoruesit është i...

Stil8 orë më herët

Pse të përdorim Social Media Marketing?!

Fakti që mediat sociale ndihmojnë biznesin tuaj duke nxitur trafikun, duke bërë njohjen e markës tuaj dhe duke gjeneruar të...

Stil8 orë më herët

Sa shpesh duhet të postoni në mediat sociale?

Ashtu si të gjithë fillestarët, nëse po pyesni se sa shpesh duhet të postoni, atëherë ne themi se duhet të...

Stil9 orë më herët

Seks në mëngjes apo në darkë vonë, e dini çfarë preferojnë shumica e çifteve?

Pas një dite të gjatë në punë, ajo çfarë dëshironi është të shkoni në shtrat dhe të flini. Por në...

Stil9 orë më herët

Rrahu të dashurin pas ndarjes, Ricky Martin në kërkim nga policia

Kundër këngëtarit Ricky Martin është lëshuar një urdhër ndalimi. Urdhri u nënshkrua të premten e po atë ditë autoritetet vizituan...

Radar9 orë më herët

“Shqipëria e 103-ta në botë për lirinë e fjalës”, Rama e mohon: Nuk është e vërtetë

Kryeministri Edi Rama ne një bisedë në qendrën e njohur “De Balie” në Amsterdam, foli dhe për lirinë e fjalës....

Stil11 orë më herët

A duhet të putheni në takimin e parë?

Një nga gjërat që i mundojnë çiftet kur takohen për herë të parë është fakti nëse duhet apo jo ta...

Stil11 orë më herët

Vendet që duhet të vizitoni një herë në jetë!

Nëse është hera e parë që i dëgjoni, mos u habitni që ekzistojnë. Janë shtatë destinacione që Bordo ju sugjeron...

Sport11 orë më herët

Benzema “shënon” edhe jashtë fushe, zbulohet kaçurrelsja që i ka fituar zemrën (FOTO)

Benzema me te dashuren Karim Benzema shënon gol edhe në jetën private. Sulmuesi i Real Madridit e mbylli sezonin në...

Stil11 orë më herët

Pse duhet të lexojmë libra, çdo ditë

Nuk duhet të ketë arsye të caktuar se pse duhet të lexojmë, megjithatë për ata që kanë nevojë për shtysa...

Facebook