Lidhu me ne

Kryesore

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

“Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja mënyrë për të komunikuar me demokratët.

Nga një takim elektoral në Shkodër, Berisha tha se nëse PD do që të fitojë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë.

“Së pari, nuk e kam sekret. E kam kënaqësi ta deklaroj këtu në Shkodër se forma kryesore e komunikimit tim do jetë Foltorja, sa të jem në politike.

Nuk largohem prej saj sa të rrij në politik.

Do takoj qytetarët, do shkëmbej mendimet, dhe kjo mbetet forma e vetme e komunikimit tim.

Për promovimin e të rinjve, kjo lëvizje, ne jemi një parti dhe më shumë se kaq. Si lëvizje arritëm të kalojmë çdo lloj pengese.

Me ne do bashkohen vazhdimisht rreth nesh.

PD do realizojë qëllimin vetëm kur të arrijë të marrë fytyrën e rinisë shqiptare, e të rinjve shqiptarë.

Për herë të parë, PD ka në forumin politik të saj, 51% të rinj dhe gra.

Kjo është një arritje e mirë.

Tani miq dua t’u them këtu. Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, do u japim përparësi të plotë të rinjve dhe grave.

Kjo është e domosdoshme.

Ndaj dhe në këtë kontekst, do bëjmë gjithçka për promovimin e të rinjve. Duhet të jenë energjia e lëvizjes sonë, duhet të jenë frymëzim për ne të tjerët” – tha Berisha.

MË TEPËR

Radar4 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil4 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil4 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil4 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil4 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil4 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil4 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Stil4 orë më herët

Pini shumë kafe për t’u dobësuar?

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar....

Stil4 orë më herët

11 shtetet me gratë me gjoksin më të madh. Kush e kryeson listën

Foto ilustruese Madhësia e gjoksit është unike për çdo grua apo vajzë dhe ky fenomen ndikohet nga shumë faktorë siç...

Stil4 orë më herët

“Fitoj 50 herë më shumë jashtë fushe”, volejbollistja profesioniste Key Alves: Pozoj për ‘OnlyFans’

Key Alves, volejbollistja profesioniste, me 2.3 milionë ndjekës në Instagram, ka rrëfyer se fiton më shumë para duke pozuar në...

Facebook