Lidhu me ne

Stil

Kalush Ochestra nxjerr në ankand trofeun e Eurosong, paratë do shkojnë për Ukrainën

Kalush Ochestra nxjerr në ankand trofeun e Eurosong, paratë do

Grupi ukrainas Kalush Orchestra, që fitoi Eurovision Contest 2022, do të nxjerrë në ankand trofeun e fituar. Paratë do të shkojnë për të ndihmuar Ukrainën.

Lajmin e ka dhënë lideri i grupit Oleg Psyuk në një intervistë për mediet ukrainase.

“Ne planifikojmë të nxjerrim figurën tonë në ankand dhe t’i dhurojmë këto para për të mbështetur Ukrainën dhe Forcat e Armatosura të Ukrainës. Shumë njerëz jashtë vendit do të dhurojnë dhe ka shumë njerëz që dëshirojnë ta bëjnë këtë. Dhe kjo i motivon ata. Ndoshta ka njerëz që mund të përballojnë të dhurojnë një sasi të madhe dhe do të jenë të kënaqur që do të kenë një statujë të tillë si kujtim. Mendojmë se kjo është një ide shumë e mirë dhe do të jetë shumë e dobishme për Ukrainën”, tha reperi.

Kujtojmë se drejtuesi i Orkestrës Kalush bëri thirrje për të ndihmuar Azovstal në finalen e Eurovizionit.

MË TEPËR

Radar4 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil4 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil4 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil4 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil4 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil4 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil4 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Stil4 orë më herët

Pini shumë kafe për t’u dobësuar?

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar....

Stil5 orë më herët

11 shtetet me gratë me gjoksin më të madh. Kush e kryeson listën

Foto ilustruese Madhësia e gjoksit është unike për çdo grua apo vajzë dhe ky fenomen ndikohet nga shumë faktorë siç...

Stil5 orë më herët

“Fitoj 50 herë më shumë jashtë fushe”, volejbollistja profesioniste Key Alves: Pozoj për ‘OnlyFans’

Key Alves, volejbollistja profesioniste, me 2.3 milionë ndjekës në Instagram, ka rrëfyer se fiton më shumë para duke pozuar në...

Facebook