Lidhu me ne

Kryesore

Denoncimi i Berishës/ “Aktor” fiton Apelin në Paris, gjobitet me 53 milion euro qeveria shqiptare

Denoncimi i Berishës/ “Aktor” fiton Apelin në Paris,Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë, lidhur me çështjen e shtetit shqiptar me kompaninë greke “Aktor”, e cila ndërtoi në kohë Tunelin e Kërrabës, por u largua pas rishikimit të projektit për pjesën e shembjes në Ibë.

Duke iu referuar mesazhit të qytetarit dixhital, Berisha thotë se kompania “Aktor” ka fituar Apelin në Paris dhe qeveria shqiptare është gjobitur me 53 milion euro.

“53 milion euro gjoba e fundit per Shqiperine!

Kompania Aktor fiton Apelin ne Paris dhe gjobit edhe 53 milion euro qeverine shqiptare!

Arrine ne 430 milion euro vetem borxhi nga gjobat e arbitrazheve kunder qeverise Rama. Me kete vendim te formes se prere borxhi i Shqiperise ndaj kompanive te huaja arrine ne 420 milion euro. Nje seri procesesh gjyqesore nderkombetare kunder vendimeve banditeske te qeverise shqiptare ndaj kompanive te huaja jane ne zhvillim.

Pershendetje dr mer nje lajm: dje ne Gjykaten e apelit, qeveria humbi shancin e fundit te rrezoje claims e AKTOR. Para dy vitesh actor fitoi ne ICC ndaj qeverise per vleren 44 mln euro. Pasi qeveria goditi vendimin e ICC ne gjykaten e apelit ne paris, tashme vlera qe qeveria i detyrohet Actor eshte 56 mln euro.

Tani duhet ti paguaje bashke me kamatvonesa rreth 53 mil euro”, shkruan Berisha në rrjetet sociale.

Denoncimi i Berishës/ “Aktor” fiton Apelin në Paris,

MË TEPËR

Radar2 minuta më herët

“Mbrëmë e kam parë në televizor, jam pa gjumë gjithë natën”- Pas zonjës Haxhire flet edhe “pronarja” tjetër e inceneratorëve Ruzhdije Meta (INTERVISTA)

Pas historisë së zbuluar dje të 95-vjeçares Haxhire Gurakuqi, me “biznes 30 milionë dollarë” në Lezhë, një tjetër e moshuar...

Stil5 minuta më herët

Rihanna, miliarderja më e re në Amerikë

Rihanna së fundmi hyri në listën vjetore të Forbes të femrave më të pasura të vetë-bëra në Amerikë për të...

Stil15 minuta më herët

Libri i ri zbulon se Lady Diana ishte marrëzisht e dashuruar në këngëtarin e njohur George Michael

Edhe pse kanë kaluar 25 vite që kur u nda nga jeta, Lady Diana vazhdon të zgjojë interes të madh...

Radar23 minuta më herët

Gazetari i majtë: Do jem në protestën e 7 korrikut! Do iki nga Shqipëria nëse situata nuk ndryshon

Gazetari që njihet në publik si mbështetës i ideve të majta, Ben Andoni ka bërë thirrje që njerëzit të dalin...

Radar4 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil5 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil5 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil5 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil5 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil5 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Facebook