Lidhu me ne

Radar

Adriatik Lapaj bojkotoi emisionin, shmang përballjen me Altin Goxhajn


Adriatik Lapaj bojkotoi emisionin, shmang përballjen me Altin Goxhajn

Aktivisti i Shoqërisë Civile Adriatik Lapaj ka anuluar vetëm 30 minuta para pjesëmarrjen e tij mbrëmë në emisionin “Quo Vadis” në “Vizion Plus”.

Siç tregoi moderatorja e këtij programi televiziv, Lapaj kishte dhënë si argument për anulimin e pjesëmarrjes së tij, praninë e avokatit Altin Goxhaj në studio.

“Më duhet që të njoftoj se gjithashtu pjesë e panelit ditën e sotme, ishte edhe avokati Adriatik Lapaj. Pavarësisht se ishte njoftuar më herët dhe kishte konfirmuar pjesëmarrjen, dinte edhe se cilët ishin panelistët, ka njoftuar vetëm 30 minuta më parë që nuk do të merrte pjesë në këtë panel dhe shkak ishte avokati Altin Goxhaj për shkak të sulmeve që sipas tij ju keni bërë në adresë të z.Lapaj.”- tha gazetarja Pranvera Borakaj duke iu drejtuar avokatit.

Këtu Goxhaj ia priti se “shkak nuk janë sulmet”, por sipas tij asnjë person që punon për fondacionet e George Sorosit prej vitesh nuk guxojnë t’i dalin atij përballë nëpër studio televizive.

“Në fakt unë nuk mendoj se Adriatiku nuk është këtu për shkak të sulmeve, por asnjë person që punon për Sorosin nuk vijnë asnjëherë në një studio televizive përballë meje prej sa vitesh nuk numërohen.“– tha Goxhaj, i cili njihet për qëndrimet e tij të forta publike kundër miliarderit Soros dhe axhendave politike të tij.

Shpesh Goxhaj dhe Lapaj kanë patur përplasje në distancë lidhur me qëndrimet e tyre të kundërta… kujtojmë këtu protestat kundër rritjes së çmimeve që u ndanë në dy kampe.

MË TEPËR

Radar5 minuta më herët

Gazetari i majtë: Do jem në protestën e 7 korrikut! Do iki nga Shqipëria nëse situata nuk ndryshon

Gazetari që njihet në publik si mbështetës i ideve të majta, Ben Andoni ka bërë thirrje që njerëzit të dalin...

Radar4 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil4 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil4 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil4 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil5 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil5 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil5 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Stil5 orë më herët

Pini shumë kafe për t’u dobësuar?

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar....

Stil5 orë më herët

11 shtetet me gratë me gjoksin më të madh. Kush e kryeson listën

Foto ilustruese Madhësia e gjoksit është unike për çdo grua apo vajzë dhe ky fenomen ndikohet nga shumë faktorë siç...

Facebook