Lidhu me ne

Radar

Aulon Kalaja thirrje Fondit Shqiptar Amerikan të Zhvillimit: Mbaj larg duart nga Butrinti, është i shqiptarëve

Aulon Kalaja thirrje Fondit Shqiptar Amerikan të Zhvillimit: Mbaj larg duart nga Butrinti, është i shqiptarëve

Kalaja thirrje Fondit Shqiptar Amerikan të Zhvillimit: Mbaj larg duart nga

Kreu i Shtetit kërkon nga mazhoranca që të reflektojë për Parkun e Butrintit pasi sipas Ilir Metës kjo pasuri e vendit nuk mund të administrohet nga OJF.

Duke radhitur të gjitha shkeljet e bëra nga qeveria dhe kuvendi, Presidenti apelon që shteti duhet të jetë i vetmi që administron dhe kontrollon Butrintin.

I të njëjtit mendim është edhe gazetari Aulon Kalaja. Në një intervistë për RTV ORA,  me Kostana Moravën, Kalaja tha se deputetët duhet të lexojnë argumentet  e presidentit dhe të mos votojnë sërish pro dhënies me koncesion të Butrintit.

Aulon Kalaja: Ne po përgatisim një dosje voluminoze të frymëzuar dhe nga argumentet e presidentit të Republikës. Deputetët duhet të lexojnë argumentet e presidentit. Këta e kanë hedhur dhe fasadën në tokë. I bëjmë kërkesë deputetëve që të paktën ta lexojë këtë dekret.

Ai tha se Butrinti është i shqiptarëve, ndërsa i ka bërë thirrje Fondit Shqiptar të Zhvillimit Amerikan që t’i mbajnë larg duart nga Butrinti.

Aulon Kalaja: Probleme në Butrint ka, por duhet ta menaxhojë shteti shqiptar. Butrinti është i shqiptarëve, ka nevojë për mirëmenaxhim. Butrinti nuk ka më shumë nevojë për më shumë njerëz. Më datë 23 maj sovraniteti i Butrintit ka rënë dhe ne jemi në betejë me Gjykatën Kushtetuese. Unë i them Fondit Shqiptar Amerikan të Zhvillimit: Larg duart nga Butrinti.

MË TEPËR

Radar3 minuta më herët

“Mbrëmë e kam parë në televizor, jam pa gjumë gjithë natën”- Pas zonjës Haxhire flet edhe “pronarja” tjetër e inceneratorëve Ruzhdije Meta (INTERVISTA)

Pas historisë së zbuluar dje të 95-vjeçares Haxhire Gurakuqi, me “biznes 30 milionë dollarë” në Lezhë, një tjetër e moshuar...

Stil7 minuta më herët

Rihanna, miliarderja më e re në Amerikë

Rihanna së fundmi hyri në listën vjetore të Forbes të femrave më të pasura të vetë-bëra në Amerikë për të...

Stil16 minuta më herët

Libri i ri zbulon se Lady Diana ishte marrëzisht e dashuruar në këngëtarin e njohur George Michael

Edhe pse kanë kaluar 25 vite që kur u nda nga jeta, Lady Diana vazhdon të zgjojë interes të madh...

Radar24 minuta më herët

Gazetari i majtë: Do jem në protestën e 7 korrikut! Do iki nga Shqipëria nëse situata nuk ndryshon

Gazetari që njihet në publik si mbështetës i ideve të majta, Ben Andoni ka bërë thirrje që njerëzit të dalin...

Radar5 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil5 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil5 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil5 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil5 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil5 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Facebook