Lidhu me ne

Radar

Aktori Bill Cosby sulmoi seksualisht një të mitur në rezidencën e Playboy

Woman Testifies Bill Cosby Forcibly Kissed Her When She Was 14 – Billboard

Aktori Bill Cosby sulmoi seksualisht një të mitur në rezidencën e Playboy

Komediani Bill Cosby ka sulmuar seksualisht një adoleshente në rezidencën Playboy në Los Anxhelos në vitin 1975, ka zbuluar një juri.

Judy Huth dëshmoi në gjyqin civil se Cosby, 84 vjeç, e kishte detyruar atë të kryente një akt seksual ndaj tij kur ajo ishte 16 vjeç.

Juria vendosi gjithashtu që Cosby duhet t’i paguajë Huth 64, 500,000 dollarë (407,000 £) si dëmshpërblim.

Më pak se një vit më parë, Cosby u lirua nga burgu pasi u rrëzua dënimi i tij për sulm seksual.

Çështja civile kundër Cosby në Santa Monica, Kaliforni, ishte e para që doli në gjyq dhe përfaqësonte një nga veprimet e fundit ligjore të mbetura kundër tij. E paraqitur në vitin 2014, ajo u vonua me vite nga procedimi penal i Cosby.

Padia e Huth pretendonte se ai e solli atë dhe një shoqe të saj në rezidencën famëkeqe, e joshi atë në një dhomë gjumi dhe e detyroi atë të kryente marrëdhënie.

Kur ajo rezistoi, ai e detyroi të kryente një akt seksual ndaj tij, dëshmoi ajo.

E përlotur në tribunë, Huth i tha gjykatës se ndihej “e çmendur, e mashtruar dhe budallaqe” pas incidentit, pasi avokatët e saj paraqitën një foto të saj dhe Cosby brenda rezidencës.

Cosby nuk u kërkua të paraqitej personalisht në gjyq dhe nuk u paraqit kurrë, por gjykata pa një dëshmi të 2015 nga avokatët e zonjës Huth, në të cilin komediani tha se nuk e mbante mend atë dhe nuk do të kishte kryer marrëdhënie seksuale me një të mitur.

Avokatët e Cosby pretenduan se Huth kishte ofruar foton e saj me Cosby për tabloidët dhe të tjerët në kërkim të një pagese. Anëtarëve të jurisë iu shfaq gjithashtu një filmim i regjistruar i vitit 2016 të themeluesit të ndjerë të Playboy, Hugh Hefner – një mik i ngushtë i Cosby në vitet 1970 – i cili tha se do të kishte qenë “shumë e pazakontë” që vajzat e mitura të lejoheshin brenda rezidencës.

I njohur për miliona për portretizimin e tij të babait televiziv Cliff Huxtable në The Cosby Show, komiku është përballur me akuza për sulme seksuale, sjellje të pahijshme dhe përdhunime që shtrihen deri në mesin e viteve 1960.

Në vitin 2018, ai u dënua për drogë dhe ngacmim të një gruaje në shtëpinë e tij në vitin 2004 dhe u dënua me tre deri në 10 vjet burg.

Megjithatë, dënimi u rrëzua nga Gjykata e Lartë e Pensilvanisë vitin e kaluar. Ai u lirua nga burgu pasi kreu gati tre vjet.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Stil1 min më herët

Rihanna, miliarderja më e re në Amerikë

Rihanna së fundmi hyri në listën vjetore të Forbes të femrave më të pasura të vetë-bëra në Amerikë për të...

Stil11 minuta më herët

Libri i ri zbulon se Lady Diana ishte marrëzisht e dashuruar në këngëtarin e njohur George Michael

Edhe pse kanë kaluar 25 vite që kur u nda nga jeta, Lady Diana vazhdon të zgjojë interes të madh...

Radar19 minuta më herët

Gazetari i majtë: Do jem në protestën e 7 korrikut! Do iki nga Shqipëria nëse situata nuk ndryshon

Gazetari që njihet në publik si mbështetës i ideve të majta, Ben Andoni ka bërë thirrje që njerëzit të dalin...

Radar4 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil5 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil5 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil5 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil5 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil5 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil5 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Facebook