Lidhu me ne

Stil

Sipas një analisti të njohur iPhone 15 do të ketë një lente periskopi

iPhone 14 Pro: sensor të ri 48 Megapiksel dhe 21% më i madh se sa është tani

Sipas një analisti të njohur iPhone 15 do të ketë një lente periskopi

iPhone 14 nuk ka ardhur ende në treg, por tashmë po flitet për pasardhësin e tij. IPhone 15 do të jetë telefoni inteligjent me USB-C, i imponuar praktikisht nga Bashkimi Evropian tek Apple, por mund të mburret edhe me një përmirësim të dukshëm në kamerën e pasme, veçanërisht në lentet e periskopit.

Sipas analistit Jeff Pu dhe portalit 9to5Mac, iPhone 15 do të ketë një lente periskopi krejtësisht të re. Fatkeqësisht, Pu nuk ishte në gjendje të përcaktonte nëse lentja e re, e cila ka qenë në qendër të thashethemeve prej disa muajsh, do të kufizohet në versionet Pro të smartfonit apo nëse do të montohet edhe në variantet “vanilje” të modelit të ri. iPhone.

Sipas raporteve nga WCCFTech, megjithatë, është e mundur që lentet e reja të mbërrijnë së pari në iPhone 15 Pro Max, siç ka ndodhur tashmë për sensorin IBIS (In-Body Image Stabilization) të iPhone 12 Pro Max, dhe se do të jetë u zgjerua vitin e ardhshëm në të gjithë linjën e iPhone 16, si ajo që ndodhi me IBIS në iPhone 13.

Prodhimi i sensorit do të trajtohet nga Lante Optics, e cila sipas Jeff Pu “vazhdon të rrisë planet e saj për vëllimet e prodhimit të lenteve. Ne vazhdojmë të shohim një mundësi të lartë adoptimi për lentet e periskopit [në iPhone 15], prej të cilave Lante duhet të jetë prodhuesi më i madh”

Paralelisht, Jeff Pu shpjegoi gjithashtu se syzet e para inteligjente të Apple janë në zhvillim, ndoshta së bashku me kufjet Apple AR të gjeneratës së dytë, dhe se ato do të lansohen gjatë vitit 2024. Prandaj, duhet të kalojë rreth një vit e gjysmë ndërmjet lançimit i Apple.AR i gjeneratës së parë dhe ai i supozuar Apple Glass, për të cilin, megjithatë, ende nuk dimë koston dhe specifikimet.

Megjithatë, përpunimi i shikuesit duket se është në një fazë mjaft të avancuar, sepse duket se një prototip Apple Glass do të jetë gati shumë shpejt, ndoshta në fund të vitit 2022. Rreth të njëjtës periudhë, Cupertino duhet të lançojë edhe gjeneratën e parë Apple. Shikuesi AR.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Stil2 minuta më herët

Rihanna, miliarderja më e re në Amerikë

Rihanna së fundmi hyri në listën vjetore të Forbes të femrave më të pasura të vetë-bëra në Amerikë për të...

Stil11 minuta më herët

Libri i ri zbulon se Lady Diana ishte marrëzisht e dashuruar në këngëtarin e njohur George Michael

Edhe pse kanë kaluar 25 vite që kur u nda nga jeta, Lady Diana vazhdon të zgjojë interes të madh...

Radar19 minuta më herët

Gazetari i majtë: Do jem në protestën e 7 korrikut! Do iki nga Shqipëria nëse situata nuk ndryshon

Gazetari që njihet në publik si mbështetës i ideve të majta, Ben Andoni ka bërë thirrje që njerëzit të dalin...

Radar4 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil5 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil5 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil5 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil5 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil5 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil5 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Facebook