Lidhu me ne

Radar

Edhe Minxhozi kundër Ramës për BE-në / Arrogancë dhe cinizëm, po kalon vijat e kuqe

Deklaratat e Ramës për BE-në, Minxhozi: Arrogancë dhe cinizëm, po kalon vijat e kuqe

Deklaratat e Ramës për BE-në, Minxhozi: Arrogancë dhe

Analisti Skënder Minxhozi i ka cilësuar arrogancë dhe cinizëm deklaratat e kryeministrit Edi Rama në Bruksel, pas vendimit të BE për të mos çelë sërish negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

I ftuar në emisionin Log në ABC, Minxhozi tha se me gjuhën që po përdor, Rama po e kalon vijën e kuqe.

“Cinizmi i Ramës është krejt pavend. Një kryeministër nuk duhet të shprehet me atë gjuhë. Nuk e dija kush ishte kryeministri maqedonas dhe ai shqiptar. Ai që kishte probleme me bullgarët foli më pak. Unë mendoj se kryeministri jonë po i kalon ca vija të kuqe në raport me palën serbe. Ti si Shqipëri nuk mund të kesh një qëndrim më të butë se evropianët ndaj Serbisë.

Në një dalje kaq të hapur që të kuptojmë serbët sepse është opinioni publik i lidhur me rusët, ndërkohë që ti ke vetë një opinion publik shqiptar për arsye historike që dihen. Ti të mbash problemin e opinionit publik serb dhe të refuzosh të shohësh që ti ke në Tiranë, Prishtinë që në përqindje të ngjashme ka një problem me Serbinë kjo më duket një lloj mungese balance”, tha Minxhozi. 

MË TEPËR

Radar4 minuta më herët

Gazetari i majtë: Do jem në protestën e 7 korrikut! Do iki nga Shqipëria nëse situata nuk ndryshon

Gazetari që njihet në publik si mbështetës i ideve të majta, Ben Andoni ka bërë thirrje që njerëzit të dalin...

Radar4 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil4 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil4 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil4 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil5 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil5 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil5 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Stil5 orë më herët

Pini shumë kafe për t’u dobësuar?

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar....

Stil5 orë më herët

11 shtetet me gratë me gjoksin më të madh. Kush e kryeson listën

Foto ilustruese Madhësia e gjoksit është unike për çdo grua apo vajzë dhe ky fenomen ndikohet nga shumë faktorë siç...

Facebook