Lidhu me ne

Stil

Publikohet portreti i parë zyrtar i përbashkët i Kate Middleton dhe Princ William

Publikohet portreti i parë zyrtar i përbashkët i Kate Middleton dhe Princ William

Publikohet portreti i parë zyrtar i përbashkët i Kate Middleton

Çifti pa një portret të pikturuar rishtas të vetes nga artisti Jamie Coreth gjatë një vizite në rajonin e tyre të Cambridgeshire. Kate Middleton dhe Princi William panë një vepër të veçantë të artit të enjten – portretin e tyre të parë zyrtar të përbashkët.

Publikohet portreti i parë zyrtar i përbashkët i Kate Middleton

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit ishin të pranishëm për zbulimin e portretit të pikturuar gjatë një vizite në rajonin e tyre të Cambridgeshire, i cili është një qark në qytetin e Kembrixhit. Çifti mori titujt e Dukës dhe Dukeshës së Kembrixhit nga Mbretëresha Elizabeth në ditën e tyre të dasmës në prill 2011.

Publikohet portreti i parë zyrtar i përbashkët i Kate Middleton

William dhe Kate, të dy 40 vjeç, u ndalën në Muzeun Fitzwilliam të Universitetit të Kembrixhit në zemër të Kembrixhit, ku panë veprën e pikturuar të artit ashtu siç u zbulua për publikun për herë të parë. Pjesa u porosit në vitin 2021 nga Fondi Mbretëror i Portretit të Cambridgeshire, i cili mbahet nga Fondacioni i Komunitetit të Kembrixhit, si dhuratë për Cambridgeshire. Ai u pikturua nga artisti britanik i portretit, fitues i çmimeve, Jamie Coreth.

Publikohet portreti i parë zyrtar i përbashkët i Kate Middleton

“Ka qenë privilegji më i jashtëzakonshëm i jetës sime të zgjidhem për të pikturuar këtë pikturë”, tha Coreth. “Doja t’i tregoja Lartësitë e Tyre Mbretërore në një mënyrë ku ata dukeshin të qetë dhe të arritshëm, si dhe elegantë dhe dinjitoz.”

Publikohet portreti i parë zyrtar i përbashkët i Kate Middleton
Publikohet portreti i parë zyrtar i përbashkët i Kate Middleton

MË TEPËR

Stil4 minuta më herët

Libri i ri zbulon se Lady Diana ishte marrëzisht e dashuruar në këngëtarin e njohur George Michael

Edhe pse kanë kaluar 25 vite që kur u nda nga jeta, Lady Diana vazhdon të zgjojë interes të madh...

Radar12 minuta më herët

Gazetari i majtë: Do jem në protestën e 7 korrikut! Do iki nga Shqipëria nëse situata nuk ndryshon

Gazetari që njihet në publik si mbështetës i ideve të majta, Ben Andoni ka bërë thirrje që njerëzit të dalin...

Radar4 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil4 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil5 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil5 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil5 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil5 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil5 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Stil5 orë më herët

Pini shumë kafe për t’u dobësuar?

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar....

Facebook