Lidhu me ne

Kryesore

Berisha bashkon grupin parlamentar të PD me protestën e 7 korrikut, kush janë deputetët që marrin pjesë

Berisha bashkon grupin parlamentar të PD me protestën e 7 korrikut, kush janë deputetët që marrin pjesë

Berisha bashkon grupin parlamentar të PD me protestën e 7 korrikut,

Protesta kombëtare e thirrur nga kreu i PD, Sali Berisha në 7 korrik duket se do të bëjë bashkë jo vetëm shqiptarët, por edhe grupin parlamentar demokrat.

Thuajse i gjithë grupi parlamentar do të jetë në shesh dhe pjesë e grupit organizativ të protestës. Referuar listës së PD të grupeve të punës në 12 qarqet e vendit, rezulton se pjesë e protestës do të jenë 46 deputetë demokratë, përfshirë edhe shumicën e atyre që bënin pjesë në grupin e Lulzim Bashës apo ishin asnjanës.

Ndërkohë, nuk janë bërë pjesë e protestës vetëm 6 deputetë demokratë.

Pjesëmarrjen e ka konfirmuar edhe LSI me kryetare Monika Kryemadhi e cila ka katër deputetë.

46 deputetët që marrin pjesë në protestë:

Orjola Pampuri

Grida Duma

Kasem Mahmutaj
Tomorr Alizoti

Dhurata Cupi Tyli

Edi Paloka          

Merita Bakiu

Oerd Bylykbashi               

Ferdinant Xhaferaj         

Andia Ulliri

Ina Zhupa
Arbi Agalliu

Fatjon Veizaj

Bujar Leskaj

Flutura Açka      

Lefter Gështenja

Dashnor Sula

Eralda Bano

Saimir Korreshi

Luan Baci

Ilda Dhori

Isuf Çela

Flamur Hoxha

Agron Gjekmarkaj    

Elda Hoti
Lindita Metalia 

Kastriot Piroli

Greta Bardeli
Emilja Koliqi
Zefi Hila

Helidon Bushati

Ramadan Likaj

Alfred Rushaj    

Albana Vokshi  

Sali Berisha      

Agron Shehaj

Belind Këlliçi  

Flamur Noka     

Edmond Spaho

Sorina Koti     

Zheni Gjergji

Ervin Salianji

Bledion Nallbati

Seladin Jakupllari

Tritan Shehu

Luçiano Boçi  

Nuk marrin pjesë 6 deputetë:

Lulzim Basha     

Xhelal Mziu        

Kreshnik çollaku

Gazment Bardhi     

Enkelejd Alibeaj

Nustret Avdulla

Grupi parlamentar demokrat u përça që pas 9 shtatorit, ditë kur me një vendim të shpallur nga ish kryetari i PD-së, Lulzim Basha, Sali Berisha u përjashtua nga grupi pas shpalljes së tij ‘non grata’ nga SHBA.

MË TEPËR

Kryesore5 orë më herët

Denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore 1.5 mln metër katrorë për portin e Durrësit

“Rama dhe bashkëvjedhësit e tij duan të fshehin paratë në parajsa fiskale”, denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore...

Mix5 orë më herët

Disa kuriozitete që mund të mos i keni ditur rreth dashurisë

A e dini se dashuria është vërtet e “verbër”? Dhe se burrat kanë më shumë të ngjarë të thonë “Të...

Mix5 orë më herët

3 shenjat e Horoskopit që janë dominante në një lidhje dashurie

Gjëja më e rëndësishme në një lidhje të sukseshme është gjetja e partneri që ju përshtatet. Dhe kur flasim për...

Mix5 orë më herët

Cilat fruta kanë pak sheqer?

Frutat përmbajnë dy lloje sheqeri: fruktozë dhe glukozë. Pra, cilat fruta kanë pak sheqer? Frutat janë një mënyrë e shëndetshme për...

Mix6 orë më herët

Kur është koha për një njohje të re pas ndarjes?

Cili është momenti më i mirë për një njohje të re pas ndarjes? Ndarjet rrallëherë janë të lehta dhe shpesh...

Mix6 orë më herët

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë Aknet janë një sëmundje e lëkurës që prek shumë...

Mix6 orë më herët

Cilët janë çiftet perfekte sipas Horoskopit ?

Të lindur për njëri-tjetrin, këto janë çiftet perfekte sipas Horoskopit Disa çifte duken të papajtueshme në pamje të parë, por...

Mix6 orë më herët

Sa para na duhen për të qenë të lumtur?

Sa para na duhen për të qenë të lumtur? Ideja se “paratë nuk mund ta blenë dot lumturinë”, ka dominuar...

Mix15 orë më herët

Çfarë duhet të dini për sëmundjet e veshkave?

Sëmundja renale në fazën përfundimtare, e quajtur edhe sëmundja e veshkave në fazën përfundimtare ose dështimi i veshkave, ndodh kur...

Mix15 orë më herët

Nga se shkaktohet zbokthi dhe cilën shampo duhet të përdorni?

Zbokthi është një gjendje e zakonshme që bën që lëkura e kokës të bjerë. Nuk është ngjitëse apo serioze. Por...

Facebook