Lidhu me ne

Kryesore

36 gra të ketë ministre, hajduti mbetet hajdut …

“Fitohen me 99.9% të fondit limit” Berisha flet me emra për pazaret e tenderave: Salillari s’di ku t’i çojë paratë

“Fitohen me 99.9% të fondit limit” Berisha flet me emra

Kreu i PD Sali Berisha deklaroi nga foltorja e Kuvendit se qeveria po i vjedh qytetarët në një kohë kur po paguajnë çdo produkt jetik më shtrenjta se vendet europiane.

Kreu i selisë blu theksoi se tenderat jepen me 99.9 për qind fond limit, dhe fituesi i tenderit i paguan 30 për qind qeveritarëve.

Berisha: Si mund të vidhni sot qytetarët kur paguajnë vezën, djathin, qumështin e foshnjës më shtrenjtë se gjermani, francezi, italiani për shkak të politikave tuaja çnjerëzore.

Kjo është vjedhje e hapur. Ka prej shumë kohësh që tenderat fitohen me 99.9% të fondit limit, që s’ndodhte kurrë më parë. Fituesi i tenderit duhet t’i paguaje qeveritarit. DO ta jap tenderin por do më japësh 30% të kësaj shume.

Kohët e fundit janë 330 mln tenderime me 99.9% .

Ndërtuesi i vilës në pajë i Edi Ramës fitoi tenderin 13 milionë euro me 99,9%. Sako vëllai i komandantit të gardës për mirëmbajtjen e rrugës së Korcës. Pallati pa asnjë faturë, na mbiu në shesh të pallateve e tani ndërtuesi shpërblehet me 99.9% tender.

Salillari, i cili nuk di ku t’i cojë paratë edhe ai mirëmbajtjen e rrugëve të jugut edhe pse shembi rrugën e Borshit.

36 gra të ketë ministre hajdut mbetet, përdor firmat tuaja. Nuk vjen dekreti për pensionistin, fermerin…

Edhe Gadafi vendoste 12 badiguarde por nuk e përmirësonte dot imazhin.  

with-his-ever-present-female-guards-colonel-muammar-gaddafi-meets-italys-president-silvio-berlusconi  – Rough Diplomacy

Qytetarët të gjithë në protestë të ndalin revanshin e vjedhjeve të këtij grupi që vjedh natë e ditë, nuk ndalet. Pse nuk sillni dekret për ata me ndihmë ekonomike.

'Rama 3'/ 12 gra dhe 4 burra, Kryeministri plotëson qeverinë e re me femra  në poste kyçe - Alb-Network

MË TEPËR

Mix6 minuta më herët

Disa kuriozitete që mund të mos i keni ditur rreth dashurisë

A e dini se dashuria është vërtet e “verbër”? Dhe se burrat kanë më shumë të ngjarë të thonë “Të...

Mix17 minuta më herët

3 shenjat e Horoskopit që janë dominante në një lidhje dashurie

Gjëja më e rëndësishme në një lidhje të sukseshme është gjetja e partneri që ju përshtatet. Dhe kur flasim për...

Mix19 minuta më herët

Cilat fruta kanë pak sheqer?

Frutat përmbajnë dy lloje sheqeri: fruktozë dhe glukozë. Pra, cilat fruta kanë pak sheqer? Frutat janë një mënyrë e shëndetshme për...

Mix36 minuta më herët

Kur është koha për një njohje të re pas ndarjes?

Cili është momenti më i mirë për një njohje të re pas ndarjes? Ndarjet rrallëherë janë të lehta dhe shpesh...

Mix41 minuta më herët

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë Aknet janë një sëmundje e lëkurës që prek shumë...

Mix46 minuta më herët

Cilët janë çiftet perfekte sipas Horoskopit ?

Të lindur për njëri-tjetrin, këto janë çiftet perfekte sipas Horoskopit Disa çifte duken të papajtueshme në pamje të parë, por...

Mix51 minuta më herët

Sa para na duhen për të qenë të lumtur?

Sa para na duhen për të qenë të lumtur? Ideja se “paratë nuk mund ta blenë dot lumturinë”, ka dominuar...

Mix10 orë më herët

Çfarë duhet të dini për sëmundjet e veshkave?

Sëmundja renale në fazën përfundimtare, e quajtur edhe sëmundja e veshkave në fazën përfundimtare ose dështimi i veshkave, ndodh kur...

Mix10 orë më herët

Nga se shkaktohet zbokthi dhe cilën shampo duhet të përdorni?

Zbokthi është një gjendje e zakonshme që bën që lëkura e kokës të bjerë. Nuk është ngjitëse apo serioze. Por...

Mix11 orë më herët

Tom Holland largohet nga rrjetet sociale: Po ndikon në shëndetin tim mendor

Tom Holland ka deklaruar së fundmi se do të bëjë  një pushim nga rrjetet sociale sepse ndikojnë në gjendjen e...

Facebook