Lidhu me ne

Mix

10 filmat më të mirë për vitin 2022

Lista e 10 filmave më të mirë të vitit deri më tani që fillojnë nga fantazitë e lavanderisë deri në dramat e basketbollit dhe më gjerë, sipas Entertainmet.

1-Top gun/ Maverick

Një burrë dhe një aeroplan, një rinisje e regjisorit Joseph Kosinski arriti në triumfalizmin retro amerikan të aktorit Tom Cruise, ylli të vërtetë të filmit.

2-Personi më i keq në botë

Regjisori Joachim Trier, ka bërë një portret të shkëlqyer të një gruaje të re në kërkim te vetes. Duke shprehur humorin, ankthin e fundit dhe skenat e saj përfundimtare emocionale.

3-Gjithçka kudo përnjëherë

Grumbullimi i egër ku gjithçka buron nga betejat e përditshme të pronares së lavanderisë.

4-Ngutje

Drama e basketbollit, dhe yjet e NBA-së që fluturojnë shpejt dhe lirshëm.

5-Apollo 10: Fëmijëria e epokës së hapësirës

Një nxënës i klasës së katërt, me fantazinë e tij mbresëlënëse për të qenë një astronauti i parë njerëzor në hapësirë.

6-Navalny

Një dokument i papërpunuar i liderit të opozitës ruse, pak javë para pushtimit të Ukrainës. Tregon helmin famëkeq dhe gati fatal, duke shpalosur edhe jetën tërheqëse reale dhe dhimbjen e së vërtetës së pushtetit.

7-Duke u kthyer në të kuqe

Regjisorja Domme Shi, e drejton historinë e saj me aq freski për të kuqen. Sa herë bëhet e çmendur, e trishtuar apo e mbingarkuar ajo kthehet në një pandë të kuqe.

8-Po ndodh

Në Francën e viteve 1960, e reja e quajtur Annie, dëshiron të shpëtojë nga fati i saj i klasës punëtore në universitet. Por shtatzënia e padëshiruar kërkon të përmbysë gjithçka.

9-Mjeshtër

Politikat racore rezultojnë të jenë të shëmtuara. Mos kini frikë nënkupton regjisorja Mariama Diallo në debutimin e saj të pabarabartë, por të mprehtë.

10-Ambulanca

Historia e dy vëllezërve birësues, në një arrati nga një grabitje bankare.

MË TEPËR

Kryesore3 orë më herët

Denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore 1.5 mln metër katrorë për portin e Durrësit

“Rama dhe bashkëvjedhësit e tij duan të fshehin paratë në parajsa fiskale”, denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore...

Mix3 orë më herët

Disa kuriozitete që mund të mos i keni ditur rreth dashurisë

A e dini se dashuria është vërtet e “verbër”? Dhe se burrat kanë më shumë të ngjarë të thonë “Të...

Mix3 orë më herët

3 shenjat e Horoskopit që janë dominante në një lidhje dashurie

Gjëja më e rëndësishme në një lidhje të sukseshme është gjetja e partneri që ju përshtatet. Dhe kur flasim për...

Mix3 orë më herët

Cilat fruta kanë pak sheqer?

Frutat përmbajnë dy lloje sheqeri: fruktozë dhe glukozë. Pra, cilat fruta kanë pak sheqer? Frutat janë një mënyrë e shëndetshme për...

Mix4 orë më herët

Kur është koha për një njohje të re pas ndarjes?

Cili është momenti më i mirë për një njohje të re pas ndarjes? Ndarjet rrallëherë janë të lehta dhe shpesh...

Mix4 orë më herët

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë Aknet janë një sëmundje e lëkurës që prek shumë...

Mix4 orë më herët

Cilët janë çiftet perfekte sipas Horoskopit ?

Të lindur për njëri-tjetrin, këto janë çiftet perfekte sipas Horoskopit Disa çifte duken të papajtueshme në pamje të parë, por...

Mix4 orë më herët

Sa para na duhen për të qenë të lumtur?

Sa para na duhen për të qenë të lumtur? Ideja se “paratë nuk mund ta blenë dot lumturinë”, ka dominuar...

Mix14 orë më herët

Çfarë duhet të dini për sëmundjet e veshkave?

Sëmundja renale në fazën përfundimtare, e quajtur edhe sëmundja e veshkave në fazën përfundimtare ose dështimi i veshkave, ndodh kur...

Mix14 orë më herët

Nga se shkaktohet zbokthi dhe cilën shampo duhet të përdorni?

Zbokthi është një gjendje e zakonshme që bën që lëkura e kokës të bjerë. Nuk është ngjitëse apo serioze. Por...

Facebook