Lidhu me ne

Aktualitet

Salillari dhe Kastrati përfitojnë qindra milionë lekë nga Kursi i këmbimit në Rrugën e Kombit!

Megjithëse euro ka kohë, që këmbehet me rreth 120 lekë, në Rrugën e Kombit jeta “ka mbetur në vend” dhe euro llogaritet me 132 lekë për një euro.

Qindra milionë lekë rrëmben Kompania konçesionare në Rrugën e Kombit vetëm prej kursit të këmbimit.

Megjithëse euro ka kohë, që këmbehet me rreth 120 lekë, në Rrugën e Kombit jeta “ka mbetur në vend” dhe euro llogaritet me 132 lekë për një euro.

Për mijëra automjete, që paguajnë tarifën në euro, ajo u llogaritet me 132 lekë siç është e fiksuar kur është lidhur kontrata, ndonëse ka më shumë se 3 vjet e gjysëm që euro shkëmbehet me rreth 120 lekë.

Pra për çdo autoveturë e cila për 5 euro duhet të paguajë 600 lekë ose edhe më pak, në fakt iu duhet të paguajnë 660 lekë.

Pra 60 lekë më shumë për çdo automjet vetëm për shkak të kursit abuziv të këmbimit.

Mendoni për kamionat ku përfitimi është edhe më i madh, dhe llogaritni mijëra e mijëra automjete që kalojnë çdo vit në Rrugën e Kombit, se sa shkon grabitja abuzive.

Pra brenda një viti Salillari dhe Kastrati përfitojnë vetëm nga kursi qindra milionë lekë.

Qeveria dhe Ministria e Financave nuk lëvizin gishtin, nuk mbrojnë qytetarët nga vjedhja, por u bëjnë fresk milionave të Oligarkëve!

Po SPAK çfarë pret më, kur grabitjen e ka përpara syve

Provën me kuponin e pagesës me vlerë 660 lekë për një automjet paguar tek trau i Oligarkëve e keni në foto.

MË TEPËR

Kryesore5 orë më herët

Denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore 1.5 mln metër katrorë për portin e Durrësit

“Rama dhe bashkëvjedhësit e tij duan të fshehin paratë në parajsa fiskale”, denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore...

Mix5 orë më herët

Disa kuriozitete që mund të mos i keni ditur rreth dashurisë

A e dini se dashuria është vërtet e “verbër”? Dhe se burrat kanë më shumë të ngjarë të thonë “Të...

Mix5 orë më herët

3 shenjat e Horoskopit që janë dominante në një lidhje dashurie

Gjëja më e rëndësishme në një lidhje të sukseshme është gjetja e partneri që ju përshtatet. Dhe kur flasim për...

Mix5 orë më herët

Cilat fruta kanë pak sheqer?

Frutat përmbajnë dy lloje sheqeri: fruktozë dhe glukozë. Pra, cilat fruta kanë pak sheqer? Frutat janë një mënyrë e shëndetshme për...

Mix5 orë më herët

Kur është koha për një njohje të re pas ndarjes?

Cili është momenti më i mirë për një njohje të re pas ndarjes? Ndarjet rrallëherë janë të lehta dhe shpesh...

Mix6 orë më herët

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë Aknet janë një sëmundje e lëkurës që prek shumë...

Mix6 orë më herët

Cilët janë çiftet perfekte sipas Horoskopit ?

Të lindur për njëri-tjetrin, këto janë çiftet perfekte sipas Horoskopit Disa çifte duken të papajtueshme në pamje të parë, por...

Mix6 orë më herët

Sa para na duhen për të qenë të lumtur?

Sa para na duhen për të qenë të lumtur? Ideja se “paratë nuk mund ta blenë dot lumturinë”, ka dominuar...

Mix15 orë më herët

Çfarë duhet të dini për sëmundjet e veshkave?

Sëmundja renale në fazën përfundimtare, e quajtur edhe sëmundja e veshkave në fazën përfundimtare ose dështimi i veshkave, ndodh kur...

Mix15 orë më herët

Nga se shkaktohet zbokthi dhe cilën shampo duhet të përdorni?

Zbokthi është një gjendje e zakonshme që bën që lëkura e kokës të bjerë. Nuk është ngjitëse apo serioze. Por...

Facebook