Lidhu me ne

Radar

Berisha: Na duhet një lëvizje e madhe për të shpëtuar Shqipërinë

Berisha: Qeveria u ofron të rinjve vetëm kanabisin dhe paratë e

Berisha: Na duhet një lëvizje e madhe për të shpëtuar Shqipërinë

Kreu demokrat, Sali Berisha, gjatë një takimi me anëtarët e FRPD-së, tha se të rinjtë ishin diamanti i kurorës së lëvizjes që shndërroi PD në një parti të vërtetë opozitare.

Berisha tha se sëbashku do të zhvillojmë një betejë të një rëndësie jetike për vendin, të ardhmen dhe kombin.

“Nëse PD ka një mision bashkë me forcat e tjera opozitare për shpëtimin e Shqipërisë, në krye të këtij misioni qëndron FRPD dhe të rinjtë opozitarë, që si misionarë të vërtetë do të bëjnë gjithçka për të fituar zemrat e të rinjve dhe qytetarëve shqiptarë, që të bashkohemi në një lëvizje të madhe, që duhet t’u rikthejë liritë e vërteta shqiptarëve”, tha Berisha.

Kreu demokrat tha se nëse qytetari nuk ka liritë e vërteta, pasuritë që ka vendi shndërrohen në mallkim për shoqërinë.

Shikoni se çfarë po ndodh me pasuritë publike të shqiptarëve, shikoni skemën e vjedhjes së parave të qytetarëve shqiptarë nga mafia Rama-Veliaj. Një treshe e tyre krijon 24 ndërmarrje me qëllimin e vetëm për të krijuar fatura falso, përmes të cilave vidhen paratë e buxhetit të shtetit”, tha Berisha, duke shtuar se kjo Qeveri në çdo fjalë dhe firmë shënon një vjedhje.

Kreu i PD tha se më 7 korrik, fronti i bashkuar për shpëtimin e Shqipërinë, do të zbresë në shesh si opozitë e vërtetë, për të filluar një stinë të re, që do e nxjerrim vendin nga monizmi në rrafshin politik.

Edi Rama duke qeverisur me mafien e tij, ju ofron ju vetëm kanabisin dhe paratë e krimit, si shkëmbim për mohimin e votës dhe mohimin e lirive.

“Kjo politikë na solli sot një komb në shkreti, një komb që braktiset nga të rinjtë”, tha Berisha.

MË TEPËR

Kryesore4 orë më herët

Denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore 1.5 mln metër katrorë për portin e Durrësit

“Rama dhe bashkëvjedhësit e tij duan të fshehin paratë në parajsa fiskale”, denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore...

Mix4 orë më herët

Disa kuriozitete që mund të mos i keni ditur rreth dashurisë

A e dini se dashuria është vërtet e “verbër”? Dhe se burrat kanë më shumë të ngjarë të thonë “Të...

Mix4 orë më herët

3 shenjat e Horoskopit që janë dominante në një lidhje dashurie

Gjëja më e rëndësishme në një lidhje të sukseshme është gjetja e partneri që ju përshtatet. Dhe kur flasim për...

Mix4 orë më herët

Cilat fruta kanë pak sheqer?

Frutat përmbajnë dy lloje sheqeri: fruktozë dhe glukozë. Pra, cilat fruta kanë pak sheqer? Frutat janë një mënyrë e shëndetshme për...

Mix5 orë më herët

Kur është koha për një njohje të re pas ndarjes?

Cili është momenti më i mirë për një njohje të re pas ndarjes? Ndarjet rrallëherë janë të lehta dhe shpesh...

Mix5 orë më herët

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë Aknet janë një sëmundje e lëkurës që prek shumë...

Mix5 orë më herët

Cilët janë çiftet perfekte sipas Horoskopit ?

Të lindur për njëri-tjetrin, këto janë çiftet perfekte sipas Horoskopit Disa çifte duken të papajtueshme në pamje të parë, por...

Mix5 orë më herët

Sa para na duhen për të qenë të lumtur?

Sa para na duhen për të qenë të lumtur? Ideja se “paratë nuk mund ta blenë dot lumturinë”, ka dominuar...

Mix15 orë më herët

Çfarë duhet të dini për sëmundjet e veshkave?

Sëmundja renale në fazën përfundimtare, e quajtur edhe sëmundja e veshkave në fazën përfundimtare ose dështimi i veshkave, ndodh kur...

Mix15 orë më herët

Nga se shkaktohet zbokthi dhe cilën shampo duhet të përdorni?

Zbokthi është një gjendje e zakonshme që bën që lëkura e kokës të bjerë. Nuk është ngjitëse apo serioze. Por...

Facebook